mycie roślin

Kwiaty to nie tylko ozdoba naszego domu, ale również obowiązek, o którym musimy dbać. Aby jednak dobrze prezentowały nasz dom, musimy je odpowiednio pielęgnować. Nawet jeśli podlewasz swoje kwiaty regularnie oraz bardzo nie dbasz, nawozisz i przesadzasz wtedy, kiedy jest to konieczne. To musisz również pamiętać o czyszczeniu ich liści, aby były piękne i lśniące. Kurz osadzający się na ich powierzchni bardzo im szkodzi. Jaka będzie najlepsza metoda na mycie i oczyszczanie ich? Sprawdźcie sami! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/mycie-i-czyszczenie-roslin/

Przemywanie liści piwem

Proces ten jest kwestią sporną. O ile kwiat, który posiadacie ma duże liście nie będzie problem, o tyle jeżeli będziemy mieli do czynienia z kwiatkiem, który ma setki maleńkich liści, nie będzie to takie łatwe. Zanim uda nam się go oczyści miną dosłownie wieki. Co do tej metody, raczej lepiej będzie dać sobie spokój, ponieważ istnieją jeszcze inne sposoby na to, aby zrobić to szybciej. 

Mycie rośliny pod prysznicem 

Może brzmi to trochę śmiesznie jednak jest to zarazem najlepsza jaki najszybsza metoda na umycie liści. Jak widać prysznic jest wielofunkcyjny, ponieważ może kąpać się w nim twój mąż, twój pies, dziecko, ty sama, a także i twoje rośliny. Oczywiście nie musimy puszczać kwiatkowi relaksującej muzyki czy zapalać świeczek, wystarczy jej jedynie szybki prysznic. 

Jak to zrobić? Jest to bardzo proste. Wystarczy że swoje roślinki umieścić e w brodziku prysznicowym a następnie włączyć wodę. Pamiętajcie, aby ciśnienie było duże, żeby nie uszkodzić roślinki. 

Zimna czy ciepła woda 

Należy pamiętać, aby nie popadać ze skrajności w skrajność. Co znaczy, że roślinka nie lubi ani zbyt ciepłej wody, ale również zbyt zimnej. Postaw więc, na temperaturę pomiędzy.

Zobacz też: http://www.arsmateria.pl/jak-wprowadzic-w-zycie-minimalizm/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ