Meble, które tworzą atmosferę

0
1188

Polska zasłużenie cieszy się w branży meblarskiej opinią ojczyzny doskonałych projektów. Historia polskiego wzornictwa użytkowego w dziedzinie mebli ma już ponad 100 lat, a jej dzieje zapisały się złotymi zgłoskami i zyskały uznanie nie tylko w kraju, lecz również poza jego granicami. A jak jest dziś? Czy znalezienie, a następnie zakup atrakcyjnych mebli stanowi duże wyzwanie? Podpowiemy gdzie szukać ciekawych propozycji i na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru.

Czy łatwo jest znaleźć ciekawe meble?

Sposób, w jaki urządzimy mieszkanie, ma zdecydowany wpływ na nasz komfort i satysfakcję płynącą z przebywania w otoczeniu domowym. Z jednej strony aranżacja powinna cechować się dużą funkcjonalnością, z drugiej stanowić odzwierciedlenie upodobań mieszkańców, a często także obrazować ich dążenia i aspiracje. Lubimy czuć się wyjątkowo, chętnie wyróżniamy się na tle grona rodziny i znajomych. Czy połączenie walorów użytkowych z wysublimowaną, oryginalną stylistyką jest w ogóle możliwe? Przyjrzyjmy się ofertom sklepowym.

Na pierwszy rzut oka zakup mebli nie stanowi żadnego problemu. Możemy przebierać w setkach ofert dostępnych zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych. Meble dostępne są między innymi w wyspecjalizowanych placówkach i wielkopowierzchniowych marketach. Zasoby sieci internetowej są jeszcze obszerniejsze. Dokładniejszy rekonesans nie budzi już tak optymistycznych wrażeń. Masowa produkcja to zazwyczaj sztampowe wzornictwo powielane w niezliczonej ilości wersji. Kolory obić i wykończeń, które początkową potrafią sprawić zawrót głowy, przy bliższym poznaniu okazują się mało praktyczne i trudne do wkomponowania w już istniejącą aranżację. Również jakość tego typu produkcji pozostawia wiele do życzenia.

Indywidualne propozycje skrojone na miarę

Przeciwwagę dla produkcji masowej prezentują showroomy i pracownie twórców skupiających się na wytwarzaniu pojedynczych, a przez to całkowicie unikatowych modeli. Design jest odważny, autorzy chętnie sięgają po wyszukane materiały, a jednostkowa i przeważnie ręczna produkcja pozwala na uzyskanie wysokiej jakości. Jest oryginalnie, ale też drogo. Nierzadko też funkcje użytkowe muszą ustąpić i pierwsze skrzypce odgrywają walory estetyczne. Meble zyskują cechy dzieł sztuki, zdecydowanie więc nie są propozycją dla wszystkich. Możemy jednak sięgnąć po rozwiązanie pośrednie, które połączy wyjątkowy projekt z solidnością wykonania. Taką ofertę przygotowała firma Hugle.

Już pierwszy rzut oka na prezentowany asortyment wystarczy, by zrozumieć, jaki zamysł przyświecał twórcom. Projekty cechuje elegancja i minimalizm, które sprawiają, że oferowane meble doskonale sprawdzą się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i na wskroś nowoczesnych. Połączenie metalu, kamienia i egzotycznego drewna skutkuje powstaniem finezyjnych, a jednocześnie ponadczasowych form. Ogromny wybór spójnych stylistycznie stołów, regałów, szafek i krzeseł pozwala na stworzenie wyszukanych aranżacji. Dla osób o szczególnych wymaganiach Hugle przygotowało ofertę specjalną i możliwość stworzenia mebli na zamówienie. Trudno o prostszy sposób na spełnienie marzeń o życiu w indywidualnie zaprojektowanym wnętrzu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ