Małgorzata Musierowicz - książki autora

Wraz z przemianami ustrojowymi i społecznymi, które miały miejsce w Polsce po zakończeniu stanu wojennego, zmianie uległa także sztuka. Różnorodna literatura pojawiała się na rynku coraz częściej, a pisarze stopniowo przestawali bać się cenzury. Czytelnicy, których dzieciństwo przypadło na lata 80. i 90. ubiegłego wieku, z pewnością doskonale pamiętają zatem “Jeżycjadę”. Jest to słynny cykl powieści, który napisała Małgorzata Musierowicz – książki autora do dziś cieszą się dużą popularnością w księgarniach.

Zdolności Małgorzaty Musierowicz

Powieści stworzone przez Małgorzatę Musierowicz – książki autora były publikowane już w latach 70. – zbudowały dobre wspomnienia wielu Polaków. Jej dzieła ukazywały się w  niełatwych czasach, a tym samym stały się dla czytelników odskocznią od codziennych trudności. Lektury pochłaniały nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorosłych. Wielu czytelników dojrzewało wraz z bohaterami Małgorzaty Musierowicz – książki autora wydawane były cyklicznie, w kilkuletnich odstępach. Przywiązani do serii odbiorcy nabywali każdy kolejny tom aż do roku 2018.

Co stoi za sukcesem “Jeżycjady”? Przede wszystkim: styl literacki, obserwacje i wrażliwość Małgorzaty Musierowicz – książki autora są pełne postaci, z którymi czytelnicy mogą się utożsamiać. Pisarka urodziła się w Poznaniu i właśnie w tym mieście osadziła przygody bohaterów “Jeżycjady”. Ukończyła tam również studia na Akademii Sztuk Pięknych.

Oprócz najbardziej znanej ze swoich serii, Małgorzata Musierowicz opublikowała także felietony i wiele książek dla dzieci, między innymi z cyklu “Poczytaj mi, mamo”.

Małgorzata Musierowicz – książki autora spod znaku “Jeżycjady”

Pisarka marzyła początkowo o karierze grafika. Nie udało jej się jednak znaleźć pracy w tym zawodzie, co popchnęło ją w kierunku literackim. Kreatywność, którą jedynie wzmocniły w Małgorzacie Musierowicz studia na uczelni artystycznej, pozwoliła jej stworzyć wiele historii, które czytelnicy pokochali. Autorka samodzielnie wykonywała również ilustracje do swoich książek.

Bohaterowie “Jeżycjady” zamieszkują poznańskie Jeżyce – stąd też wzięła się humorystyczna nazwa cyklu. Oryginalnie za pierwszy tom uznaje się powieść pt.: “Szósta klepka”, później jednak do serii włączono również napisaną dla dzieci książkę pt.: “Małomówny i rodzina”. Każda z tych lektur opowiada o perypetiach rodziny Żaków. W ich domu nieustannie coś się dzieje, mają bowiem wielu krewnych i przyjaciół. Bohaterowie ujmują czytelników autentycznością, którą pod warstwą humoru potrafiła przemycić Małgorzata Musierowicz – książki autora wciąż są wyśmienitą propozycją zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych. Uzupełnij swoją kolekcję “Jeżycjady” w Skupszopie – w sklepie znajdziesz także wiele innych powieści obyczajowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ