Lampa wisząca do kuchni – wybieramy najmodniejsze rozwiązanie

0
1808

Piękne i okazałe lampy wiszące należą do najciekawszych trendów oświetleniowych ostatnich miesięcy. Wprowadza się je naprawdę chętnie do większości domowych wnętrz. Skutecznie oświetlają przestrzenie i stają się efektownym elementem wyposażenia o dużych walorach ozdobnych.

Czy tego typu produkty sprawdzają się również w wygodnych kuchniach? Jak odpowiednio wykorzystać modę, związaną z lampami wiszącymi, w nowoczesnej przestrzeni kuchennej? O tym wszystkim opowiemy poniżej.

Lampy wiszące – do czego mogą się przydać w kuchni?

W kuchniach spotyka się w zasadzie wszystkie trzy podstawowe typy oświetlenia, występujące we wnętrzach mieszkalnych – od produktów, spełniających funkcję lamp głównych, przez oprawy zadaniowe, aż do dekoracyjnych punktów świetlnych, dopełniających aranżację i budujących nastrój.

Do czego zatem w tej części domu mogą się przydać duże lampy wiszące? Przede wszystkim przydają się jako oświetlenie główne i strefowe. Dają wystarczająco światła do wygodnego przemieszczania się i wykonywania nieskomplikowanych czynności manualnych.

W niektórych przypadkach lampy wiszące, jak te dostępne na stronie Lampy.it, mogą też przydać się jako efektowne i efektywne oświetlenie zadaniowe.

Najmodniejsze lampy wiszące sezonu

Zanim przejdziemy do tego, jak je wykorzystać w kuchni, warto choć w kilku słowach opowiedzieć o bieżących trendach. W designie oświetleniowym panuje w ostatnim czasie tendencja – im większe, tym lepsze. Dotyczy to również lamp wiszących.

Zyskują one zatem rozbudowane, duże klosze, które od razu przykuwają wzrok. Szczególnie ciekawe efekty otrzymuje się, jeśli wykorzysta się niezmiernie modne i ozdobne materiały. W obecnym sezonie warto stawiać na metale kolorowe, szkło oraz naturalne drewno.

Lampy mogą mieć klasyczne klosze – całkiem zamknięte lub otwarte od dołu. Chętnie stawia się też na rozbudowane, nietuzinkowe oprawy o artystycznym wyrazie i nietuzinkowej formie.

W jakich kuchniach sprawdzają się lampy wiszące?

Duże i okazałe oprawy oświetleniowe to świetny sposób na oświetlenie wnętrz i wprowadzenie do nich funkcjonalnej dekoracji. Trzeba jednak pamiętać o tym, że duże i rozbudowane lampy wiszące niekoniecznie sprawdzą się w każdej kuchni.

Ze względu na rozmiary tego typu produkty powinny być montowane zwłaszcza w przestronnych kuchniach, pozwalających na wykorzystanie dużych elementów wyposażenia.

W niewielkich pomieszczeniach użycie dużej lampy wiszącej może przytłaczać i zmniejszyć funkcjonalność wnętrza, dając efekt zagracenia przestrzeni.

Gdzie je umieścić lampy wiszące w kuchni?

Lampy wiszące najczęściej montuje się nad wyspami kuchennymi. Szczególnie duże oprawy umieszcza się centralnie nad nimi. Można również wykorzystać kilka lamp, zawieszonych w rzędzie, co daje ciekawy efekt dekoracyjny oraz pozwala równomiernie doświetlić całą przestrzeń roboczą.

Tego typu oprawy chętnie wiesza się nad stołem, co pozwala stworzyć w pełni funkcjonalną i piękną przestrzeń do przyjemnego spożywania rodzinnych posiłków.

W niektórych pomieszczeniach lampy wiszące sprawdzają się również nad blatami roboczymi. W tym przypadku jednak chętniej wybiera się mniejsze modele, które zawiesza się obok siebie, niekiedy również na zróżnicowanych wysokościach dla większej dekoracyjności.

Nowoczesna i piękna lampa wisząca do kuchni

Lampy wiszące to praktyczne i piękne rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w kuchniach. Warto przetestować, czy nie wpiszą się również w Wasze domowe wnętrza – jako wygodne i funkcjonalne oświetlenie oraz wspaniała, efektowna dekoracja, wpływająca na odbiór całego pomieszczenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ