Kuchnia – jak połączyć styl i funkcjonalność?

W pewnym sensie, każde pomieszczenie w domu jest na swój sposób unikalne, dlatego trzeba do niego podejść w zupełnie odmienny sposób. Kuchnia ma charakter przede wszystkim użytkowy, przez co nie możemy ograniczać się wyłącznie do atrakcyjnej estetyki, gdy podejmujemy się jej projektowania. Chociaż niektóre elementy wyposażenia, jak choćby lampy Flos, doskonale wpisują się w ten nietypowy charakter kuchni, to należy pomyśleć o całokształcie. Mówi się, że kuchnia jest jednym z największych wyzwań dla projektanta wnętrz – co w takim razie zrobić, aby sobie z nią poradzić?

Dlaczego oświetlenie kuchni jest tak istotne?

Oświetlenie elektryczne jest w dzisiejszych czasach uznawane za standard. Mamy dostęp do niezawodnych, energooszczędnych żarówek, dzięki czemu możemy cieszyć się tanim światłem niezależnie od pory dnia i roku. Lampy Flos mogą znaleźć zastosowanie w całym domu, lecz jeśli trzeba byłoby wybrać jedno pomieszczenie, w którym dobra widoczność jest szczególnie ważna, bez wątpienia byłaby to kuchnia. Dlaczego?

Raczej nie trzeba wyjaśniać tego, do czego kuchnia z założenia ma służyć. Jest to miejsce, w którym zajmujemy się przygotowaniem, a czasem także spożyciem posiłków. Naturalnie, wykorzystujemy do tego różne narzędzia, sprzęty i przyrządy, często wymagające niemałej precyzji, aby prawidłowo je użytkować. Nawet zwykły nóż kuchenny może okazać się bardzo niebezpieczny! Jest to jedynie kolejny powód do tego, aby zadbać o prawidłowe oświetlenie – Flos może nam w tym pomóc.

Jak optymalnie rozmieścić lampy w kuchni?

Coraz więcej ludzi decyduje się na to, aby wprowadzić do swojej kuchni kilka zestawów lamp Flos. Może wydawać się to rozwiązaniem dość nietypowym, lecz tak naprawdę jest bardzo praktyczne.

Do największych zalet tego typu oświetlenia zalicza się:

  • Wydajność energii – nie musimy rozświetlać całego pomieszczenia, jeśli tego nie potrzebujemy. Ma to szczególne znaczenie w tych kuchniach, które połączone są z jadalnią.
  • Doskonałą widoczność – umieszczając lampę bezpośrednio nad blatem, mamy pewność, że widoczność jest optymalna. Jest to bardzo pomocne podczas przygotowywania potraw, które wymagają dużego nakładu precyzji.
  • Styl – lampy to także ozdoby! Biorąc pod uwagę unikalny design Flos, można spodziewać się wyjątkowych efektów w wystroju kuchni.

Przemyślany i funkcjonalny design jest łatwiejszy do osiągnięcia, niż może się wydawać! Wystarczy nie bać się innowacji i dokładnie planować rozkład poszczególnych elementów wyposażenia – estetyczny wygląd i ergonomia będą praktycznie gwarantowane!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ