Jaki typ szafek do kuchni wybrać by potem nie żałować

Kuchnia to nie tylko miejsce przygotowania posiłków. To również miejsce rodzinnych i przyjacielskich spotkań, czasami również jedyne spokojne miejsce do pracy. Jak więc pogodzić tak wiele funkcji w jednym pomieszczeniu? Czy jest to w ogóle możliwe? Jak najbardziej tak. Aranżacja wnętrza i dobór wymarzonych mebli może być proste, a nawet przyjemne o ile wiemy jak się do tego zabrać. Od czego zacząć? Jeżeli już wiemy jaki sprzęt RTV i AGD chcemy umieścić możemy zająć się tym co wielu osobom spędza sen z powiek. Szafki kuchenne – jak je wybrać? By móc to zrobić należy poznać kilka ich podstawowych rodzajów. Wówczas łatwiej będzie je dopasować do warunków i funkcji, które będą musiały spełnić w naszym domu.

Szafki kuchenne stojące

Dosyć ciężko sobie wyobrazić sobie kuchnię bez tego typu mebli. W zależności od tego czy nasi domownicy dużo gotują czy częściej stołujemy się poza domem, warto dopasować ich pojemność. W pierwszym przypadku szafki stojące warto przeznaczyć głównie na garnki i bardziej masywny sprzęt. W związku z tym, że większość wielkogabarytowego sprzętu jak np. kuchenki czy zmywarki będą ograniczały nam miejsce na tym poziomie powinniśmy wyjątkowo mocno rozważyć zamówienie mebli na wymiar. Dzięki temu unikniemy powstawania nieestetycznych przerw między szafkami, która będzie optycznie zmniejszała przestronność kuchni, szczególnie kiedy decydujemy się na ustawienie tylko jednego rzędu szafek. Czym większa ilość zmieszczonych szafek tym większy blat możemy zamontować, co może być ważne dla osób, które lubią gotować całą rodziną lub często przygotowują wielodaniowe biesiady.

Szafki kuchenne wiszące

Mimo, że do najcięższych zadań przeznaczone są głównie ich stojące odpowiedniki to z szafek wiszących będziemy korzystać statystycznie częściej. Mogą one stanowić dodatkowe miejsce na żywność np. na przyprawy, a także stosunkowo lekką zastawę. Jedną z kwestii kluczowych w tym przypadku będzie przede wszystkim poręczność otwierania i zamykania tych szafek podczas gotowania. Ciekawym rozwiązaniem będzie wybranie szafek z siłownikami, które pozwolą nam otwierać je jedną ręką. W przypadku wyboru a także rozmieszczenia tego typu szafek możemy wykazać się większą fantazją. Nie muszą one wcale stanowić wspólnego kompletu z pozostałymi meblami w kuchni. Wyróżniając się mogą ciekawie podkreślić dynamikę pomieszczenia. W tym celu warto zajrzeć do artykułów bloga Meble Akord gdzie znajdziecie min. ciekawe propozycje aranżacji oraz wykończenia detali w kuchni zamkniętych jak w aneksach kuchennych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ