Stół kuchenny z krzesłami do kuchni w angielskim stylu

Styl angielski to połączenie elegancji i przytulności, nic więc dziwnego, że stanowi on już klasykę w aranżacji wnętrz. Chcesz, by Twoja kuchnia była jasna, ale jednocześnie przytulna i funkcjonalna? Styl, który narodził się w Wielkiej Brytanii, zapewni, że wszystkie te wymagania zostaną spełnione. Konieczny jest jednak przemyślany dobór kolorów oraz mebli, które od dawna zachwycają osoby o wysmakowanym guście.

Stół z krzesłami do kuchni w angielskim stylu

W kuchni urządzonej w stylu angielskim stół powinien znajdować się w centrum pomieszczenia. To wokół niego toczy się życie, rodzina spożywa posiłki, wykorzystywany jest również jako dodatkowy blat, dzięki czemu łatwiej jest przygotowywać różne dania. Stół kuchenny z krzesłami do kuchni w angielskim stylu powinien być wykonany z drewna, najlepiej jeśli posiada toczone nogi oraz inne zdobienia. Jeśli chodzi o kształt, to świetnie sprawdzą się zarówno stoły prostokątne, owalne, jak i okrągłe. Dużo zależy od tego, jak duża jest kuchnia. Drewno dodaje pomieszczeniom przytulnego charakteru, nawet jeśli pomalowane jest na biało. Krzesła natomiast powinny mieć nogi wykonane z giętego drewna oraz ozdobne oparcia.

Nie tylko stół kuchenny z krzesłami – cechy stylu angielskiego

Ważną informacją jest to, że styl angielski swoje korzenie wywodzi z regionów rolniczych, a więc inspiracji należy szukać w wiejskich domach. Kolorystyka kuchni w tym stylu jest ciepła, zazwyczaj wykorzystuje się różne odcienie bieli, écru, szarości oraz pastele. Oczywiście materiałem dominującym jest drewno. Bardzo ważną rolę odgrywają tutaj meble. Fronty kuchenne mają konstrukcję płycinowo ramową, widoczne fazowania oraz uskoki. Okucia oraz uchwyty zwykle wykonane są z malowanej ceramiki lub metalu. W takiej kuchni powinny znaleźć się również przeszklone szafki oraz kredens. Bardzo charakterystycznym elementem jest równie okap – obudowany i bogato zdobiony.

Zdecydowanie styl angielski nie zadowoli fanów minimalizmu, głównie ze względu na obecne w nim zdobienia, rzeźbione meble, dekoracyjne frezy i uchwyty, a także bibeloty, które dodają uroku. Trudno jednak powiedzieć o nich, że są praktyczne. Nie mniej kuchnie w angielskim stylu są uważane za wygodne i funkcjonalne, czego dowodem jest obecność właśnie stołu kuchennego z krzesłami, który pełni bardzo ważna rolę.

Jak stworzyć aranżacje kuchni w stylu angielskim?

W tym celu koniecznie trzeba dużą uwagę zwrócić na detale. Urok stylu angielskiego w dużej mierze polega na tym, że nie tylko meble, ale również akcesoria znajdujące się w poszczególnych pomieszczeniach są wyjątkowe, kunsztownie wykonane, a jednocześnie nie można o nich powiedzieć, że są kiczowate. Każdy element powinien pasować do reszty wystroju, jednak należy wystrzegać się tanich podróbek. Dużą wartość estetyczną mają przede wszystkim przedmioty z historią, przekazywane z pokolenia na pokolenie, a także wykonywane ręcznie.

Ogromną zaletą wnętrz w stylu angielskim, a szczególnie kuchni, która jest przecież mocno eksploatowana, jest to, że nie wychodzą z mody. Styl angielski nie starzeje się. Jednocześnie tego typu aranżacje pozwalają na spory zakres swobody, gdyż śmiało można sobie pozwolić na wykorzystanie nie tylko jasnych i ciepłych kolorów, ale również eleganckiej zieleni, czy mahoniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ