podajniki na papier dla gastronomii

Odpowiednia higiena to podstawa, zwłaszcza w gastronomii i różnego rodzaju miejscach publicznych. Podajniki na papier są więc niezwykle ważnym elementem, który pozwoli zachować odpowiednią czystość w miejscu pracy, a także, przede wszystkim, w punktach gastronomicznych. Jak dobrać odpowiedni podajnik na papier?

Co to są podajniki na papier?

Podajniki na papier to bardzo funkcjonalne urządzenia, która znacząco ułatwiają higienę. To plastikowe lub metalowe urządzenia, które dozują określoną ilość papieru i dostosowują ją do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jak wiemy, dokładne suszenie rąk po myciu jest niezwykle istotne, ponieważ na mokrej powierzchni może osiąść znacznie więcej kurzu i bakterii. Podajnik do papieru bardzo ułatwi więc higienę w miejscu pracy oraz w każdym punkcie gastronomicznym.

Jaki rodzaj dozownika na papier sprawdzi się w gastronomii?

Rozróżniamy zasadniczo dwa rodzaje podajników na papier. Są to dozowniki do tradycyjnego papieru w rolkach, oraz podajniki przeznaczone do listkowanego papieru, z których możemy pobrać tylko tyle listków, ile potrzebujemy. Podajniki na papier dla gastronomii przedstawia silcopolska.pl, poniżej przyjrzymy się natomiast ich cechom i doradzimy, jaki typ najlepiej sprawdzi się w gastronomii.

Podajnik do klasycznej rolki charakteryzuje się tym, że jest zazwyczaj zakończony wystającymi ząbkami, które pozwalają pobrać w szybki sposób odpowiednią ilość papieru. Dozowniki te często mają kształt okręgu, aby rolka mogła zmieścić się w środku. Drugi typ podajnika, do papieru listkowanego, to najczęściej kwadrat, który wydziela konkretną ilość listków papieru, potrzebnych do osuszenia rąk. W zasadzie obydwa rodzaje podajników na papier są tak samo funkcjonalne, jednak w przypadku dozownika do gastronomii, nieco bardziej funkcjonalne będzie urządzenie drugiego typu. Wynika to między innymi z faktu, że listki papieru mają nieco większą powierzchnię, niż fragmenty pozyskane z rolki papieru.

Czym kierować się przy wyborze podajnika na papier?

Jeśli szukasz podajnika na papier, musisz przede wszystkim dopasować jego funkcjonalność do charakteru miejsca, w którym planujesz dozownik umieścić. Jeśli ma on znajdować się w miejscu, gdzie codziennie przewija się sporo ludzi, najlepszy będzie dozownik do rolki papieru, z uwagi na to, że pomieści on większą ilość tworzywa. Natomiast w innych miejscach, gdzie ważniejsza jest dokładność, a higiena stanowi priorytet, jak we wspomnianej już gastronomii, sprawdzi się podajnik do listów papieru.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy wyborze dozownika na papier? Jeśli dozownik ma służyć Ci przez długie lata, bardzo ważny jest materiał, z jakiego będzie wykonany. Tani plastik nie jest dobrym pomysłem – warto wybrać dozownik z materiału, który nie pęknie w ciągu pierwszego roku.

Jeśli zależy Ci na dobrym klimacie, należy również wybrać urządzenie, które będzie posiadać oryginalny design. Dzisiejszy świat oferuje wiele różnych modeli modeli dozowników do papieru, warto więc zainteresować się najlepszym i odpowiadającym naszym gustom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ