Filtrowanie – niezawodny sposób na zdrową i smaczną wodę

0
1376

Nasza kondycja zdrowotna w dużym stopniu zależy od jakości wody. Nie zawsze o tym pamiętamy, nawet wtedy, gdy wydaje się nam, że robimy wiele dla zdrowia własnego i naszych bliskich – tymczasem najwyższej jakości woda to baza, bez której nie zbudujemy naprawdę satysfakcjonującej formy. Zapewnienie sobie stałego dostępu do czystej wody nie musi być zadaniem trudnym – dzbanki i butelki filtrujące sprawdzą się doskonale jako urządzenia filtrujące do użytku domowego i nie tylko.

Po co filtrować uzdatnioną wodę?

Osoby, które już zdecydowały się na zakup filtrów – niezależnie od tego, czy będą to specjalne filtry do baterii kranowych, dzbanki filtrujące, czy butelki filtrujące – zapewne takie pytanie uznają za typowo retoryczne – odpowiedź jest bowiem oczywista.

Wodę, nawet tę uzdatnioną i nadającą się do celów spożywczych, pozbawioną substancji mogących zagrozić zdrowiu, warto dodatkowo przefiltrować – dla uzyskania całkowitej pewności, że nie znajdą się w niej pozostałości po procesach uzdatniania, takie jak np. chlor oraz inne substancje organiczne i nieorganiczne, w tym np. zbyt duże ilości wapnia.

Chlor w wodzie oznacza gorszą jej jakość – taka woda nie pachnie zbyt dobrze i nie jest smaczna. Za dużo wapnia, z kolei, powoduje, że woda jest zbyt twarda i wytrąca się w niej charakterystyczny osad, powodujący tzw. kamień. 

Picie takiej wody może powodować problemy zdrowotne, np. kamicę. Twarda woda pozostawia także osad na ściankach urządzeń AGD. Ekspresy do kawy czy czajniki stają się wówczas mniej wydajne i bardziej podatne na awarie.

Oprócz filtrów klasycznych, coraz większym zainteresowaniem cieszą się również filtry wzbogacające wodę w cenne dla zdrowia pierwiastki, takie jak magnez oraz filtry podwyższające poziom pH wody.

Proste i jednocześnie bardzo skuteczne urządzenie, jakim jest filtr do wody, pozwala nie tylko zadbać o zdrowie każdego dnia, ale również jest ekonomiczne i ekologiczne.

Jeden typowy filtr do dzbanka jest w stanie przefiltrować ok. 150 litrów wody i starcza średnio na 30 dni – zastępuje więc ok. stu półtoralitrowych butelek wody, którą kupujemy w sklepach.

Stosując filtr, nie tylko nie musimy kupować takiej wody, opakowanej w plastik, ale również nie przyczyniamy się do zaśmiecania środowiska naturalnego plastikowymi odpadami. 

Sprawdzone filtry najwyższej jakości

Decydując się na zakup urządzeń filtrujących i filtrów, warto korzystać z ofert sprawdzonych producentów. Proponowane przez nich filtry oraz akcesoria posiadają odpowiednie certyfikaty, można je też bez problemu dostosować do różnych modeli dzbanków filtrujących, ekspresów i innych urządzeń.

Szeroką ofertę filtrów znajdziemy m.in. w sklepie internetowym Aquamelior.pl. To dzbanki i butelki filtrujące oraz dostosowane do nich wkłady filtrujące najpopularniejszych marek, takich jak: Dafi, Brita, Aquaphor, Filter Logic, Laica czy Zelmer.

Są to produkty najwyższej jakości – dzbanki i butelki wyprodukowane są z materiałów wolnych od BPA, są trwałe i zapewniają stały dostęp do czystej i smacznej wody. Warto nabyć je w kompletach: np.: dzbanek, butelka oraz filtry.

Filtry – osobno i w kompletach – pakowane są w sposób zapewniający maksymalny poziom sterylności i higieny. 

W Aquamelior można nabyć zarówno filtry uniwersalne (usuwające np. chlor, metale ciężkie i zanieczyszczenia typu organicznego), jak i filtry specjalistyczne – wzbogacające wodę o cenne składniki i optymalizujące poziom jej pH.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ