Dlaczego warto palić ekogroszkiem?

0
514

Ekogroszek to paliwo, które cieszy się coraz większą popularnością. Podpowiadamy, dlaczego warto go stosować oraz jak wybrać produkt najwyższej jakości. Poznaj kilka cennych wskazówek i sięgnij po propozycję dopasowaną do osobistych potrzeb.

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszek to nowoczesne, a zarazem ekologiczne paliwo, które sprawdzi się podczas palenia w kotłach z podajnikiem automatycznym. Dostępne jest w postaci granulek zapakowanych w worki, które można bardzo łatwo przenosić. Kluczowym aspektem przy wyborze ekogroszku jest spiekalność, wartość opałowa czy zawartość podziarna. Ponadto dobrej jakości paliwo powinno być wyprodukowane z wyselekcjonowanych gatunków węgla kamiennego. 

Najlepiej wybrać sprawdzony punkt sprzedaży, w którym można kupić produkty pierwszorzędnej jakości. Doskonałą ofertę dla wymagających klientów przygotował sklep internetowy SAM-BUD-ROL. Jego asortyment obejmuje kilka rodzajów ekogroszku, dzięki czemu każdy klient znajdzie rozwiązanie perfekcyjnie dostosowane do osobistych potrzeb. Wystarczy odwiedzić stronę https://ekogroszek-workowany.pl/ i wybrać coś dla siebie. 

Jak wybrać wysokiej jakości ekogroszek?

Przed dokonaniem zakupu warto rzucić okiem na parametry ekogroszku i na tej podstawie podjąć decyzję. Najlepiej sięgnąć po produkt o wysokiej kaloryczności, który charakteryzuje się wartością opałową na poziomie minimum 24MJ/kg oraz zawartością siarki poniżej 1.2%. Natomiast zawartość popiołu nie powinna przekraczać 12%. Warto zaznaczyć, że w składzie nie powinien znajdować się kamień, węgiel brunatny, a także ilość podziarna i nadziarna, która przekraczałaby dopuszczalne normy. 

Ekologia bliżej Ciebie

Wybór ekogroszku to doskonała propozycja dla osób, którym los planety nie jest obcy. Korzystanie z tego paliwa to wyraz troski o środowisko naturalne. Stanowi on doskonałą alternatywę dla spalania węgla kamiennego – wówczas wydzielają się toksyczne związki siarki, azotu, pyłu i dwutlenku węgla. W przypadku ekogroszku skład jest przyjaźniejszy dla atmosfery. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób stawia na to ekologiczne paliwo.

Czy palenie ekogroszkiem się opłaca?

Niekwestionowanym atutem ekogroszku może być stosunek ceny do jakości. Wystarczy wziąć pod uwagę rodzaj kotła oraz wartość energetyczną paliwa. W przypadku kotła klasy piątej należy kupić 2-3 tony ekogroszku rocznie, aby ogrzać dom o powierzchni 150 m2, w którym mieszkają 4 osoby. Zwróć uwagę, że w sklepie internetowym SAM-BUD-ROL możesz kupić niedrogie paliwo pierwszorzędnej jakości.  

Gwarancja udanych zakupów

Klienci sklepu SAM-BUD-ROL zawsze mogą liczyć na wsparcie doświadczonej obsługi. Wystarczy skontaktować się z tutejszymi ekspertami, aby uzyskać pomoc w zakresie wyboru paliwa. Dzięki temu zawsze wybierzesz najlepsze rozwiązanie do domu w dobrej cenie. Przekonało się o tym wielu wymagających klientów, którzy zawsze szukają najlepszych rozwiązań na rynku. Dołącz do nich i zapomnij o wszelkich kompromisach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ