Wybierając zdrowy tryb życia, często musimy zrezygnować z wielu potraw i przekąsek. Układając dietę i ćwicząc, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii związanych głównie z dostarczeniem organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych i energii.

Na pewno zdrowe?

Zdania są podzielone, jednak w odpowiednich ilościach wafle ryżowe mogą przynieść nam wiele pożytku. Nie są one zbyt kaloryczne (100 g/380 kcal). Zawierają także magnez, cynk i błonnik. Szczególnie ten ostatni jest bardzo ważny dla funkcjonowania naszego organizmu. Wpływa on na prawidłową pracę układu pokarmowego i wspomaga trawienie. Wspomoże także odchudzanie i ureguluje poziom glukozy.

Szybkość i wygoda

Wafle ryżowe znajdziemy w każdym sklepie spożywczym, przed zakupem warto jednak dokładnie zapoznać się z ich składem. Na stronie kupiec.pl odnajdziemy wafle z rozmaitymi dodatkami. Większość z nich przeznaczona jest dla osób, będących na diecie. Zawierają one niewielką ilość kalorii, a dodatek rozmaitych ziaren i nienasyconych kwasów tłuszczowych, sprawi że będą idealnym uzupełnieniem codziennej diety.

Z czym połączyć?

Wafle ryżowe sprawdzą się przy wielu potrawach. Najczęściej wykorzystujemy je oczywiście z różnego rodzaju warzywami, mięsem, ale także z owocami. Dodatkowo możemy je wykorzystać przy tworzeniu smacznych i zdrowych ciasteczek z dodatkiem bananów i syropu klonowego.

Dla kogo będą najlepsze?

Mogą jeść je niemal wszyscy. Nawet sportowcy. Zawierają one dość składników odżywczych, by utrzymać odpowiednią ilość energii i sodu. Wafle ryżowe możemy mieć zawsze pod ręką, co jeszcze bardziej wpływa na ich popularność wśród osób, które często trenują. Bez problemu mogą zjeść je między ćwiczeniami lub w innej wolnej chwili. Powinny je wybrać także ci, którzy są uczuleni na gluten. Śmiało możemy zastąpić nimi tradycyjne pieczywo, takie jak chleb i bułki.

Jak widać, wafle ryżowe są doskonałym pomysłem na uzupełnienie codziennej diety. Niezależnie od tego, czy uprawiamy sport, czy po prostu chcemy zadbać o wysoką jakość potraw, śmiało możemy je wybrać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ