gotowanie

Kto z nas w obecnych czasach ma na wszystko czas? Tylko nieliczni. Na co dzień zajmujemy się domem, pracujemy, opiekujemy się dziećmi i uczestniczymy w życiu społecznym. Często do domu wracamy dopiero wieczorem i nie mamy już ani ochoty, ani siły na obowiązki domowe. Jeśli mieszkamy sami, to możemy sobie pozwolić na jedzenie obiadu na mieście, lub przygotowywanie go dopiero po powrocie do mieszkania, jeśli jednak jesteśmy rodzicem małego dziecka, to ciepły posiłek musimy robić codziennie. Żyjąc w erze technologii i braku czasu na cokolwiek, producenci sprzętów kuchennych wyciągają pomocną dłoń do swoich klientów. Cały czas powstają ulepszenia sprzętów, których używamy na co dzień, takich jak płyty, piekarniki, czy zmywarki.

Jednymi z takich urządzeń są kompaktowe piekarniki Combi Quick szwedzkiej marki Electrolux. Dlaczego są takie wyjątkowe? Przede wszystkim mają wiele funkcji, które bardzo ułatwiają gotowanie, skracając jego czas nawet o połowę, jak zapewnia producent na swojej stronie. Brzmi kusząco, prawda? W końcu kto z nas nie chciałby spędzać mniej czasu w kuchni. Urządzenia te zawierają w sobie kombinację termoobiegu, mikrofal oraz innych trybów, dzięki czemu jego nagrzanie trwa aż o 40% krócej, niż tradycyjnego piekarnika. Może wydawać się, że 40% w porównaniu z czasem, jaki potrzebny jest do nagrzania piekarnika, to nie dużo, jednak jeśli wracamy do domu po pracy i musimy coś szybko upiec, bo np. odwiedzają nas niezapowiedziani goście, albo nasze dziecko krzyczy, że jest głodne, to wtedy każda minuta jest cenna. Po co mamy czekać, aż piekarnik będzie gotowy do użytku, jeśli będziemy mogli szybciej wsadzić do niego potrawę i wykorzystamy zaoszczędzony czas na dalsze przygotowania, czy chociażby spędzenie czasu z dzieckiem. Do tego urządzenie posiada tekstowy wyświetlacz LCD z asystentem gotowania, który za ciebie dobierze czas, czy temperaturę pieczenia. Wentylator wewnątrz piekarnika zapewnia stały i równomierny obieg ciepła, dzięki czemu potrawy możemy piec w niższej temperaturze.

Dalej nie jesteś przekonany, aby kupić piekarnik z mikrofalą? Wyobraźmy sobie taką sytuację, która na pewno spotkała choć raz większość z was.

Wracacie do domu w piątek po ciężkim dniu w pracy, gdy nagle dzwoni telefon. To wasza przyjaciółka razem z resztą znajomych wpadną do was na kawę. Kiedy? Za godzinę. Pędzicie więc do mieszkania, żeby wszystko przygotować, jednak nagle przypominacie sobie, że nie macie nic, czym można by było poczęstować gości. Odwiedzacie najbliższą piekarnię tylko po to, aby dowiedzieć się, że wszystkie ciasta i ciasteczka zostały wyprzedane z samego rana. Pozostają więc 3 wyjścia. Albo będziecie szukać w innych sklepach, na co nie macie już czasu, albo niczym swoich przyjaciół nie poczęstujecie, co jednak nie jest w waszym stylu, albo sami upieczecie coś w domu, czego nie robicie często. W zaistniałej sytuacji wybieracie opcję numer trzy. Wpadacie do domu i pierwsze co robicie, to biegniecie do kuchni. Tam przygotowujecie ciasto i gdy zostało je już tylko upiec, orientujecie się, że nie włączyliście piekarnika. Spanikowani robicie to dopiero teraz i czekacie, aż się nagrzeje. W tym czasie planowaliście się wykąpać, jednak musicie pozostać w kuchni, aż piekarnik będzie gotowy. Gdy ten się już nagrzeje, wsadzacie do niego ciasto i biegniecie pod prysznic. Ledwo wychodzicie z łazienki i słyszycie dzwonek do drzwi. To znajomi przyszli, jednak ciasto ciągle się piecze. Robicie więc kawę, siadacie na kanapie i plotkujecie, zapominając o piekarniku. Przyjaciele po godzinie wychodzą, a wy dopiero teraz przypominacie sobie o cieście. Niefajny scenariusz, prawda? A gdyby go trochę zmienić?

Czekacie, aż piekarnik się nagrzeje, jednak nie trwa to długo, dzięki opcji szybkiego nagrzewania. Blacha ląduje w środku, a wy idziecie pod prysznic. Wracacie i macie jeszcze trochę czasu, więc odkurzacie salon. W tym czasie ciasto jest już gotowe, przez o połowę krótszy czas pieczenia. Wyciągacie je więc z piekarnika i nagle słyszycie dzwonek do drzwi. To znajomi przyszli. Robicie kawę i częstujecie gości blachą jeszcze ciepłego ciasta. Po godzinie wychodzą, a wam zostało jeszcze parę kawałków do sobotniego śniadania. Ten scenariusz brzmi o wiele lepiej, prawda?

Czy więc warto kupić piekarnik Combi Quick marki od Electroluxa? Oczywiście, że tak, bo o ile nowego robota kuchennego raczej nie potrzebujemy, to z piekarnika korzystamy bardzo często, jak i nie codziennie, tak więc warto ułatwić sobie życie i zainwestować w potrzebny sprzęt. Nada on się idealnie dla osób zapracowanych, które wiecznie nie mają na nic czasu i starają się go zaoszczędzić jak najwięcej. Nie ma więc co się zastanawiać nad kupnem, bo urządzenie to na pewno będzie wykorzystywane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ