Każdy z nas lubi zapach, który rozchodzi się po całym domu z piekarnika. Ciasta, ciasteczka, babeczki czy muffinki – desery to ulubiony posiłek każdego łakomczucha. Umiejętność pieczenia ciast jest zdecydowanie trudniejsza niż ich zjadanie, dlatego nie każdy ma do tego dryg. Warto jednak spróbować odkryć w sobie ten talent, a pomogą w tym z pewnością różnorakie naczynia do pieczenia.

Formy do babek

Babka to jedno z najpopularniejszych ciast, jakie zdobią polskie stoły. Przeważnie kojarzy się z jednym wzorem, dlatego zabawa jej formą może być zaskakująca. Na rynku istnieje mnóstwo różnych wzorów babek, od tych klasycznych poprzez najbardziej wyjątkowe edycje limitowane. Jedną z nich jest forma marki Nordic Ware która została wykonana na jubileusz 70-lecia firmy. Wykonana z kutego aluminium złota forma posiada dwa rzędy specjalnych łezek, które nadają ciastu eleganckiego i nietypowego wyglądu. Oprócz tego możemy znaleźć przeróżne formy do babek, jak na przykład kształt róży, serca czy plecionki.

Formy do zadań specjalnych

Są to wszelkie produkty, które pomagają w wypieku ciastek i ciast nietypowych. Chodzi tu między innymi o formę do paluszków Sticks marki Lekue czy zestaw do wyrobów makaroników tej samej firmy. Propozycji jest wiele, możemy samodzielnie wypiec sobie gofry, stworzyć muffinki, ciasteczka Pop Cake lub popularne w kuchni żydowskiej bajgle. Zaletą różnorakich naczyń do pieczenia, o których mowa jest znaczące ułatwienie pracy
i umożliwienie przygotowania czegoś ekstrawaganckiego i w przestrzeni domowej niespotykanego.

Formy świąteczne i codzienne

nordic-ware-forma-do-babki-solera-limitowana-edycja__84277-1

Wyjątkowe i niepowtarzalne formy, dzięki którym nasze tradycyjne ciasto zamieni się w chatkę baby Jagi, domek przyprószony śniegiem, gwiazdki i śnieżynki, ale także baranka wielkanocnego czy pisanki. Są to foremki wykorzystywane jedynie w konkretnym okresie roku, ale niezwykle wzbogacają świąteczny stół i sprawiają, że każda słodkość smakuje lepiej. Z drugiej jednak strony dzięki różnorodnym formom mamy okazję wypiec bagietki lub chleb, co w pewien sposób jest jednak dziś czynnością świąteczną.

nordic-ware-forma-do-babki-nordic-express-limitowana-edycja__91977-1

Zabawa formą ciast i ciasteczek to przyjemność z pieczenia. Warto jednak pamiętać, że odpowiednie naczynia pomogą nam w stworzeniu takich arcydzieł cukiernictwa, o jakich tylko marzymy. Smak i wygląd idące ze sobą w parze to łechtanie wielu zmysłów na raz. A wszystko to dzięki różnorakim naczyniom do pieczenia i tworzenia słodkości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ