Pomysł na industrialną kuchnię

0
Pomysł na industrialną kuchnię

Często mówi się o urządzaniu mieszkania w jakimś stylu. W zależności od tego, w czym gustują właściciele mieszkania, podjęte zostają decyzje, w jakim stylu aranżuje się dane lokum. Wielu osobom podobają się industrialne wnętrza, ale jak wyglądałaby kuchnia urządzona na ten styl?

Co wyróżnia industrialny styl?

Industrialne wnętrze to przede wszystkim pomieszczenie, w którym króluje przestrzeń. Korzeniami styl ten sięga do lat pięćdziesiątych poprzedniego stulecia. Z powodu pogorszenia się sytuacji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych, wiele prężnie i dynamicznie działających fabryk, hal produkcyjnych zostało pozamykanych. Po latach zaczęto wykorzystywać te opustoszałe budynki na mieszkania i tak oto styl industrialny zaczął coraz bardziej zyskiwać na popularności. Do tego stopnia zagościł na stałe w aranżacji wnętrz, że nawet w małych kawalerkach można spotkać ten niebanalny nurt dekoratorski. Ze względu na to, że industrialne mieszkanie wyróżnia się sporą przestrzenią, to projektanci decydują się unikania tworzenia wyraźnego podziału na poszczególne strefy. Właśnie to jest przyczyną, że w takim mieszkaniu, często da się zaobserwować połączenie kuchni z salonem i ewentualnie jadalnią.

Jak wygląda kuchnia w stylu industrialnym?

Przede wszystkim, skoro w tym dość surowym stylu dominują takie elementy jak czerwona cegła, beton, stal, szkło i drewno, to pasowałoby na jednej ze ścian kuchennych, zastosować ten materiał budulcowy. Niektórzy zamiast naturalnych elementów, wybierają bardzo dobrej jakości tapetę na ścianę. W kuchni najlepiej sprawdzi się zmywalna, winylowa albo flizelinowa tapeta. Jest ona odporna na wilgoć, której w kuchni z pewnością nie brakuje. Poza tym, jeśli wybierze się tapetę odporną na zabrudzenia i zniszczenia, to dłużej posłuży w nienaruszonym stanie. Pozostałe ściany powinny być jasne, białe lub szare. Meble w kuchni, podobnie jak w pozostałej części mieszkania nie muszą być nowe. Wręcz przeciwnie, mogą być stare, podniszczone, ale takie, które będą nawiązywać do poprzemysłowej stylistyki. Co prawda nie wszyscy lubią wyremontować mieszkanie i mieć stare meble, więc jest jeszcze opcja, aby zakupić minimalistyczne meble kuchenne. Mogą one być wykończone metalowymi elementami. Najlepszy efekt industrialnego klimatu osiągnęłoby się, gdyby zdecydować się na betonowy blat. Połączenie prostych mebli i surowego blatu nadałoby wyjątkowego wyglądu kuchni. Jeśli to możliwe, bardzo dobrą opcją byłby duży, prosty stół, na przykład drewniany z metalowymi nogami. Krzesła do stołu nie muszą być idealnie dopasowane, ważne żeby były proste i wygodne do siedzenia. Co więcej, gdyby chcieć oddzielić wyspą kuchnię od salonu, to nieodzowne wydają się metalowe hokery ustawione od strony salonu. Oświetlenie w kuchni musi być bardzo dobrej jakości, żeby nie męczyć oczu podczas przygotowywania posiłków. W sklepach jest wiele pięknych, nowoczesnych i jednocześnie minimalistycznych lamp przemysłowych, które zapewniają odpowiednie oświetlenie całej kuchni. Dodatkowo nad wyspą i stołem można zainstalować zwisające lampy, w prostej, metalowej obudowie. Będą stanowić minimalistyczną ozdobę, a jednocześnie sprawią, że pomieszczenie będzie przyjemniejsze, przytulniejsze i bardziej klimatyczne. Poszukujesz mebli w stylu loftowym? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą producenta mebli Platforma Mebli, który specjalizuje się w projektowaniu właśnie tego typu produktów.

Podsumowując, nawet w kuchni da się stworzyć industrialny styl. Wystarczy spróbować zadbać o przestrzeń, odpowiedni kolor ścian połączony z odpowiednimi materiałami, takimi jak beton, cegła czy metal. Meble kuchenne mogą być połączeniem starych egzemplarzy z nowymi. Ważne, aby wszystko było bez przepychu z zachowaniem minimalistycznego klimatu.

Zastanawiasz się nad marketingiem w swojej firmie? Odwiedź stronę internetową agencji Nedio.pl!

Grupy pompowe – co warto wiedzieć przed zakupem?

0
pompa

Grupy pompowe to specjalne rodzaje urządzeń, których zadaniem jest łączenie elementów układu, które do tej pory pracowały niezależnie od siebie. Dzięki temu masz możliwość wzajemnego zsynchronizowania pracy różnych źródeł ciepła bądź innych grup urządzeń. Ponieważ nie zawsze wybór grupy pompowej okazuje się zadaniem łatwym, przygotowaliśmy krótki tekst wprowadzający w ten temat. Przedstawiamy w nim najważniejsze informacje na temat zastosowania i użytkowania grup pompowych, wskazujemy także ich specyfikację oraz najważniejsze kryteria zakupowe. 

Grupy pompowe – dla sprawnego sterowania instalacją CO 

Grupy pompowe zostały stworzone w celu ułatwienia życia wszystkim osobom korzystającym z domowych instalacji CO. Grupy pompowe są łatwe i szybkie w montażu, są bezpieczne w codziennym funkcjonowaniu oraz bardzo żywotne. Dostępne urządzenia posiadają rozmaite parametry użytkowe, co pozwala na odnalezienie modelu idealnie dopasowanego do potrzeb Twoich i Twojej instalacji grzewczej.

Znajdziesz między innymi grupy pompowe dedykowane do instalacji centralnego ogrzewania, do obsługi ciepłej wody użytkowej, do paneli solarnych, do ogrzewania podłogowego. Grupy pompowe składają się zazwyczaj z elementów pozwalających na ich podłączenie do kotła centralnego ogrzewania, bądź też zawierają mieszacz i rozdzielacz, niezbędne w instalacjach podłogowych. 

Ponadto wiele grup pompowych jest tworzonych w celu współpracy z układami nietypowymi, rzadko wykorzystywanymi, trudnymi w obsłudze. Dlatego niektóre zestawy będą zawierać dodatkowe komponenty użytkowe i montażowe, wynikające z potrzeb konkretnej instalacji, do obsługi której zostały zaprojektowane. Z przykładowymi zestawami zapoznasz się pod linkiem: https://armatura24.pl/grupy-pompowe.

Najważniejsze korzyści z wyboru grupy pompowej 

Wybór grupy pompowej jest drogą na skróty. Zamiast samodzielne kompletować poszczególne elementy i części, masz możliwość ich nabycia w komplecie. Pozwala to zaoszczędzić czasu nie tylko na samych zakupach i poszukiwaniu potrzebnych części, ale także na konstruowaniu układu od podstaw. Ponadto montaż dużej ilości drobnych podzespołów jest stosunkowo trudny, a w jego trakcie łatwo o popełnienie błędu. Decydując się na wybór grupy pompowej, problem ten zostaje wyeliminowany. 

Grupy pompowe wykazują także większą trwałość niż ich rozmaite odpowiedniki. Wynika to oczywiście z faktu, że zostały zmontowane fabrycznie, przy wykorzystaniu profesjonalnych materiałów izolacyjnych. W rezultacie świetnie radzą sobie z oddziaływaniami termicznymi i akustycznymi, a instalacja, w której się znajdą, będzie działać ciszej i oszczędniej. Ilość ubytków cieplnych, do których dochodzi poprzez niewielkie nieszczelności, zostaje znacząco ograniczona. Ponadto sama obsługa grupy pompowej jest prostsza, ponieważ elementy elektryczne zostały ulokowane poza izolacją.

Wykorzystanie kamieni ozdobnych w ogrodach

0
Wykorzystanie kamieni ozdobnych w ogrodach

Wyposażenie ogrodu powinno dobrze odwzorowywać charakter całego budynku, nasz gust, a także to, jaką atmosferę chcemy tam uzyskać. Aby było to możliwe, warto zadbać o wiele szczegółów, takich jak między innymi odpowiednie dodatki, rośliny czy kamienie ogrodowe, które urozmaicą wygląd całej przestrzeni. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te ostatnie, aby nie były potraktowane po macoszemu.

Podjazd, parking i alejki

Pierwsze miejsce, z którym większości z nas kojarzy się z pewnością kruszywo, to podjazd lub parking. Nie jest to zaskakujące, kiedy weźmiemy pod uwagę, jak bardzo wytrzymałe i odporne na warunki zewnętrzne lub uszkodzenia mechaniczne są kamienie. Wysypując nimi, użytkowe części ogrodu możemy więc być pewni, że nigdy nie zmienią swojego wyglądu i zawsze będą tak samo funkcjonalne.

Kruszywo idealnie nadaje się też do wytyczania ścieżek na posesji. Jeśli chcemy nakierować mieszkańców i gości na konkretne trasy, możemy z łatwością wypełnić je właśnie kamieniami ozdobnymi. Dzięki temu będą nie tylko zaznaczone, ale też wyróżnią się na tle całego ogrodu i podkreślą jego kolorystykę za pomocą swoich tonów. A jeśli komuś zależy na szczególnie bogatym wyglądzie ścieżek, może pokusić się o ich urozmaicenie i wytyczenie za pomocą dwóch kolorów.

Kamienne ogrody i skalniaki

Drugim ważnym elementem ozdobnym ogrodu są skalniaki, które bezustannie podbijają serca miłośników nietypowych klimatów i wyjątkowych struktur. Oprócz klasycznych skalniaków warto rozważyć możliwość stworzenia całego kamiennego ogrodu, który bez wątpienia wzbogaci wygląd otoczenia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być między innymi zastąpienie trawy za pomocą kolorowych, ciekawie wyglądających kamyczków.

Kamienne ogrody są bardzo wygodne w miejscach, w których zależy nam na minimalnej ilości pracy przy maksymalnie eleganckim wyglądzie. Jednocześnie prezentują się bardzo czysto i egzotycznie, co pozwala na stworzenie unikatowego środowiska do pracy czy wypoczynku.

Opaska wokół budynku

Trzecim, często spotykanym zastosowaniem kamieni ozdobnych, jest stworzenie opaski wokół domu. Dzięki temu okolica, w której nie powinny pojawiać się chwasty, jest dobrze zadbana i sprawia wrażenie zawsze czystej i eleganckiej.

Zalety kamieni ogrodowych

Kamienie ogrodowe Niemodlin odznaczają się całym szeregiem zalet, z których wytrzymałość mechaniczna oraz na warunki zewnętrzne to tylko jeden z aspektów. Równie ważne, a dla wielu osób nawet ważniejsze są efekty wizualne, jakie mogą zapewnić ozdobne kruszywa. Dzięki różnorodności faktur, kolorów i kształtów, a także wielkości, pozwalają na stworzenie unikatowego otoczenia, które już na pierwszy rzut oka przyciąga uwagę. Z pomocą ozdobnych kamieni można stworzyć kolorową przestrzeń, której po prostu nikt nie zapomni.

Przepływowe podgrzewacze wody – pomoc w wyborze i zakupie

0
Przepływowe podgrzewacze wody - pomoc w wyborze i zakupie

Podgrzewanie wody użytkowej to temat ważny, o czym wiedzą wszystkie osoby dysponujące własnym mieszkaniem lub domem. Jeśli tylko stanąłeś przed zadaniem odnalezienia systemu grzewczego, który pozwoliłby na sprawne podgrzewanie wody użytkowej, a zarazem na wygenerowanie oszczędności, wówczas wiesz jak duże ma on znaczenie. Poniżej przyglądamy się polecanym i najczęściej wybieranym podgrzewaczom przepływowym działającym na prąd. Dowiesz się jakie kategorie i grupy produktów znajdziesz na sklepowych półkach oraz jak krok po kroku wybrać ogrzewacz przepływowy, dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.   

Przepływowe podgrzewacze elektryczne – funkcje i zastosowanie 

Jak sama nazwa wskazuje, podgrzewacze przepływowe działają wyłącznie w momencie, gdy dochodzi do odkręcenia kurków w kranie. Dopiero w tym momencie, urządzenie zaczyna aktywnie podgrzewać wodę, nadając jej ustaloną odgórnie temperaturę. Podgrzewacze są pod tym względem urządzeniami niezastąpionymi, gdyż nadają się zarówno do zasilania pojedynczych ujść wody, jak i kilku punktów znajdujących się w tym samym budynku lub pomieszczeniu.

Podgrzewacze przepływowe są także wysoce wydajne. Podgrzewają wodę natychmiast, przez cały czas, gdy jest to potrzebne. Po zakręcenia kurków w kranie podgrzewacz samoczynnie się wyłącza. Jest to duże ułatwienie i usprawnienie, zwłaszcza w porównaniu do bojlerów lub innych systemów ogrzewania wody. W podgrzewaczach przepływowych nie ma potrzeby przechowywania podgrzanej wody, która mogłaby powoli wytracać swoje ciepło. 

Dzięki temu podgrzewacze są też urządzeniami stosunkowo małymi, o kompaktowych rozmiarach ułatwiających ich montaż i dopasowanie do wolnej przestrzeni. Najmniejsze urządzenia służą do podgrzewania pojedynczych ujść wody – na przykład umywalek lub zlewów. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w domkach letniskowych i wczasowych, a także w niewielkich lokalach gastronomicznych. W użytku domowym częściej wybierane są urządzenia, które mogą zasilać przynajmniej dwie osobne baterie łazienkowe lub kuchenne. Obie grupy produktów znajdziesz pod linkiem https://www.bridom.pl/podgrzewacze-wody/przeplywowe-elektryczne-podgrzewacze-wody.

Podgrzewacz bezpieczny – oraz jak go znaleźć 

Podgrzewacze do wody to urządzenia wysoce bezpieczne, których codzienne użytkowanie nie wiąże się z generowaniem żadnych problemów ani usterek. Typowy podgrzewacz powinien sprawnie pełnić swoją funkcję przez okres przynajmniej kilku lat. By mieć pewność, że wybierasz urządzenie dobrej jakości i wytrzymałe, warto zwrócić uwagę na kilka spraw w trakcie zakupów.

Ważny jest między innymi stopień szczelności obudowy danego ogrzewacza. Jest to sprawa o tyle ważna, że wiele osób decyduje się na montaż podgrzewacza w pomieszczeniach stosunkowo wilgotnych – łazience lub kuchni. Warto przeciwdziałać potencjalnym zwarciom lub innym problemom, do których mogłaby doprowadzić nadmierna ekspozycja na wilgoć. 

Jakość zastosowanych w produkcji materiałów to kolejna ważna sprawa. Warto zwrócić uwagę zarówno na typ obudowy oraz jej parametry wytrzymałościowe, jak i na jakość złączy wykorzystywanych do podłączenia urządzenia do sieci. Warto też zaglądnąć w głąb obudowy i sprawdzić jakość wykonania poszczególnych podzespołów elektrycznych i elektronicznych.

Dywan do łazienki

Dywan do łazienki

Łazienka jest najczęściej najmniejszym pomieszczeniem w naszym mieszkaniu. Odwiedzamy ją zawsze rano i wieczorem dokonując różnych czynności higienicznych. W jednych mieszkaniach mamy toaletę i łazienkę razem, w innych są to oddzielne pomieszczenia. Skoro jest to pomieszczenie, w którym codziennie spędzamy sporo czasu, warto zadbać o to, aby nawet tak małe wnętrze, wyglądało przyjemnie i estetycznie.

Rodzaje dywaników

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów dywaników łazienkowych. Można zaopatrzyć się w dywaniki lub komplety dywaników jednoczęściowych, dwuczęściowych czy nawet trzyczęściowych. Wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli kupimy dobrej jakości dywanik, to będziemy mogli cieszyć się nim przez lata, ponieważ będzie on odporny na działanie czynników zewnętrznych, będzie trwały, a co najistotniejsze, będzie łatwy w utrzymaniu czystości. Dla każdej gospodyni ma to wielkie znaczenie, ponieważ na sprzątanie poświęca sporo swojego czasu i uwagi.

Na co zwracać uwagę

W salonie, sypialni, kuchni, przedpokoju możemy wybrać dywan, który nam się podoba, bez względu na to, z czego jest wytworzony. Co prawda będzie się to wiązało z ilością czasu, który trzeba będzie poświęcić na sprzątanie, ale wybór jest szerszy. W łazienkach, ze względu na specyfikę tego pomieszczenia, panuje największa wilgotność. Z tego względu, warto wybrać takie dywaniki łazienkowe, które idealnie sprawdzą się w takich pomieszczeniach. Wiele osób decyduje się na zakup dwóch kompletów, żeby mieć zawsze jeden na zmianę. Ponieważ dywaniki łazienkowe bardzo chłoną wilgoć, to najlepiej jest kupić go z takiego materiału, żeby można było go często wyprać. Idealnie nadają się się do tego celu bawełniane lub poliestrowe dywany. Ich zaletą jest to, że można je często prać w pralce, nie skurczą się, nie odkształcą oraz nie stracą swoich właściwości. Dzięki temu regularnie, w dokładny sposób usuniemy kurz i bakterie, które zbierają się na tym przyciągającym brud elemencie dekoracji. Codziennie wszyscy domownicy wychodzą z wanny czy spod prysznica z mokrymi stopami. Dużym komfortem jest wówczas stanięcie na dywaniku, a nie na śliskich, zimnych płytkach. Dzięki odpowiedniemu dywanikowi zadbamy również o swoje i domowników bezpieczeństwo. Mokre płytki są bardzo śliskie, a dywanik pod wanną lub łazienką ograniczy poślizg.

Antypoślizgowy spód

Istotne jest jednak to, że jeśli zdecydujemy się na dywanik łazienkowy, to przed zakupem warto się zorientować czy ma on antypoślizgowy spód. Dzięki temu nie będzie on stanowić zagrożenia podczas codziennej eksploatacji. Antypoślizgowa ochrona zapewnia przyczepność do każdego podłoża, zarówno do płytek, paneli, jak i drewnianej podłogi. Ma to szczególne znaczenie przy osobach starszych i dzieciach.

Łazienka jest więc pomieszczeniem w mieszkaniu, o które również warto zadbać. Jeśli jest estetyczna, ładnie urządzona, to przyjemniej spędza nam się w niej czas. Podobnie jak w każdej innej części mieszkania, ładnie dobrany dywanik łazienkowy wpłynie na poprawę wyglądu i komfortu użytkowania zarówno gości, jak i mieszkańców.

Artykuł opracowany przy współpracy ze sklepem z dywanami Kochamydywany.pl.

Kuchnie do każdego domu i na każdą kieszeń

0
meble kuchenne

Kuchnia to serce każdego mieszkania. Najczęściej to właśnie ona zajmuje nam najwięcej czasu podczas projektowania domu. Wszystko musi być bardzo dobrze przemyślane, ponieważ kuchnia nie może być tylko stylowa, ale przede wszystkim funkcjonalna. Musimy podjąć decyzję odnośnie materiałów, z których będą zrobione nasze meble oraz blat, ale to nie koniec. Równie ważne jest wybranie szafek oraz półek. Materiał, zastosowany system oraz ich rozmieszczenie. Te decyzje spędzają nam sen z powiek. Coraz więcej ludzi decyduję się na system spowalniający. Możemy go spotkać prawie w każdym domu. Dzięki temu nasze szafki nie będą poobijane, a my będziemy mogli cieszyć się ich jakością długi czas.

3 modne kuchnie – na jakie trendy warto postawić?

0
modne kuchnie

Kuchnia to pomieszczenie, w którym kluczowa jest ergonomia i odpowiednie umiejscowienie wszystkich najważniejszych stref i elementów wyposażenia. Aranżując tę przestrzeń, nie możecie jednak zapominać o tym, jak ważne jest również stworzenie wizualnie atrakcyjnej i spójnej aranżacji. Jeśli nie wiecie, w jakim stylu urządzić swoja kuchnie i co jest teraz na topie, to przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji na modne kuchnie w 2022.

Modne kuchnie – aranżacje

Zanim sprawdzimy, jakie kuchnie są teraz modne, warto napisać kilka słów na temat podstawowych zasad urządzania kuchni. Być może te kilka uniwersalnych wskazówek pomoże Wam wybrać idealną aranżację kuchni do Waszego mieszkania.

 • Niezależnie od tego, jakie trendy architektoniczne zainspirują Waszą kuchnię, bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniego podziału na strefy robocze oraz rozmieszczenie ich w odpowiedniej kolejności. Jeśli jest to możliwe, powinniście się zastosować również do dobrze znanej zasady kuchennego trójkąta roboczego.
 • Aranżacja kuchni powinna być oczywiście dopasowana do wystroju całego mieszkania. Dotyczy to szczególnie kuchni otwartych, które są połączone z salonem lub jadalnią. Taka otwarta kuchnia powinna stanowić wraz z przyległym pomieszczeniem aranżacyjnie spójną całość. Dotyczy to zarówno kolorystyki, jak i stylu obu tych pomieszczeń.
 • W aranżacji kuchni duże znaczenie odgrywa również kolorystyka. Dotyczy to zarówno koloru frontów mebli kuchennych, jak i koloru ścian czy płytek nad blatem roboczym. Jasna kolorystyka pomaga optycznie powiększyć wnętrze, sprawdzi się więc świetnie w niewielkich kuchniach z ograniczonym dostępem światła słonecznego. Z kolei na nieco ciemniejszą paletę barw możecie pozwolić sobie w większych pomieszczeniach.

Jeśli planujecie samodzielnie zaprojektować układ i wygląd Waszej kuchni, to kilka praktycznych wskazówek znajdziecie w poradniku Jak samemu zaprojektować kuchnię? Natomiast jeżeli chcecie skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta, to polecamy lekturę artykułu Projektowanie kuchni z projektantem – jak komunikować swoje pomysły?.

Przejdźmy teraz do tego, jakie modne kuchnie cieszą się największym powodzeniem w 2022. Oto kilka naszych propozycji.

Modne białe kuchnie – styl skandynawski czy loftowy?

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że modne kuchnie 2022 to w wielu przypadkach nadal aranżacje inspirowane popularnymi już od pewnego czasu minimalistycznymi trendami. Są to przede wszystkim kuchnie w stylu skandynawskim, a także zyskujące szybko na popularności kuchnie loftowe. Oba te style mają kilka wspólnych elementów. Pod innymi względami znacznie się jednak różnią.

Cechami wspólnymi obu tych kuchennych aranżacji są:

 • jasna, stonowana paleta barw (biel, jasne odcienie szarości),
 • minimalizm,
 • funkcjonalność.

Takie modne białe kuchnie skandynawskie czy loftowe świetnie sprawdzą się w przypadku niewielkich wnętrz. Brak ostentacyjnych dekoracji i jasne kolory nadadzą takiej kuchni lekkiego i nowoczesnego charakteru i pomogą optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenie.

Industrialne kuchnie – najnowsze trendy

Jeśli podoba Wam się surowy klimat kuchni loftowych, ale preferujecie nieco ciemniejszą paletę barw, to mogą zainteresować Was aranżacje kuchni w stylu industrialnym. Charakterystyczne dla takich wnętrz kolory to czerń, antracyt czy szarość. Całość możecie rozjaśnić elementami w kolorze jasnego naturalnego drewna i ewentualnie kilkoma niewielkimi akcentami w kolorze miedzianym. Co jeszcze jest charakterystyczne dla kuchni w stylu industrialnym? Sprawdzą się w nich na przykład takie elementy jak ściana z surowej cegły, czy płytki imitujące architektoniczny beton. Na temat tego, jak dopasować płytki do konkretnych aranżacji kuchni możecie poczytać także w poradniku Modne płytki do kuchni.

Charakterystyczne dla modnych kuchennych aranżacji w stylu industrialnym są również meble z metalowymi elementami czy lampy stylizowane na stare fabryczne oświetlenie.

Odrobina luksusu – modne kuchnie 2022

Popularność surowych i minimalistycznych trendów wcale nie oznacza, że wśród modnych kuchni 2022 czegoś dla siebie nie znajdą miłośnicy nieco bardziej ekstrawaganckich aranżacji.

Wraz z nadejściem 2022 nie przeminęła moda na złote dodatki czy płytki i blaty imitujące marmur. Dodatkowo jednym z popularnych trendów kuchennych na 2022 są także kolory inspirowane szlachetnymi kamieniami. W takiej kuchni w stylu glamour możecie więc postawić na elementy szmaragdowe, rubinowe czy granatowe. Pamiętajcie jednak, że duża liczba takich mocnych kolorowych elementów może łatwo przytłoczyć aranżację.

Kuchenka indukcyjna, gazowa czy elektryczna. Co wybrać?

0
Kuchenka

Choć kuchenki indukcyjne cieszą się współcześnie dużym i wciąż rosnącym zainteresowaniem, modele gazowe czy elektryczne pozostają ciekawym wyborem dla osób, które aranżują i wyposażają kuchnię w mieszkaniu czy domu. Każda z wymienionych technologii ma swoje zalety, ale i wady. Jak zatem wybrać najlepszą i czym się kierować? Choć nie udzielamy jednoznacznej odpowiedzi, praktycznymi uwagami wspieramy Cię w podjęciu najlepszej decyzji.

Kuchenka gazowa

Dość popularna opinia głosi, że dania przygotowywane na kuchni gazowej przewyższają walorami smakowymi te, które powstają na płytach elektrycznych czy indukcyjnych. Trudno jednak znaleźć merytoryczne i obiektywne argumenty na poparcie tej tezy. Być może wynika ona z praktycznej kwestii, mianowicie tego, że płomień na kuchence gazowej widzimy, a przez to łatwiej nam go kontrolować, w ten sposób „panując” nad przygotowywanym daniem.

Widoczność płomyka nie zamyka jednak listy zalet kuchenki gazowej. To wciąż bardzo popularne urządzenie AGD wyróżnia się m.in.:

 • niską awaryjnością,
 • niezależnością od przerw w dostawie energii,
 • niskim kosztem eksploatacji,
 • dopasowaniem do większości naczyń do gotowania – w porównaniu np. do płyt indukcyjnych.

Działanie kuchni gazowej jest też neutralne i w pełni bezpieczne np. dla osób korzystających z rozrusznika serca. Niestety są też i wady. Korzystanie z kuchni gazowej wymaga stałego połączenia z siecią gazowniczą lub regularnej wymiany butli gazowych, które zajmują cenną przestrzeń. Ponadto nieszczelna instalacja może być groźna dla zdrowia, a nawet życia domowników, podobnie jak eksplozja gazu. Nic zatem dziwnego, że wielu użytkowników kuchenek gazowych na wszelki wypadek wykupuje ubezpieczenie mieszkania na stronie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/.

Kuchenka elektryczna

Kuchnie elektryczne zapewniają istotny walor w postaci relatywnie szybkiego przygotowywania potraw. Do jej działania nie trzeba niczego więcej niż połączenia przewodem z siecią elektryczną. Montaż jest więc łatwy i możliwy w praktycznie każdym budynku (czego nie można powiedzieć o kuchniach gazowych). Użytkownicy kuchenek elektrycznych ze standardowymi płytami, które nagrzewają się dzięki wbudowanym spiralom, doceniają łatwość czyszczenia tej powierzchni. Istotnym atutem jest też nieopalanie płomieniem garnków i patelni. W trakcie gotowania czy smażenia nie ma też ryzyka, że przypadkowo zgasisz płomień. Obawy może budzić jednak dynamika wzrostu cen prądu czy niska efektywność przynajmniej części urządzeń dostępnych na rynku.

Kuchenka indukcyjna

Jeśli szukasz energooszczędnego, optymalnego rozwiązania technicznego do swojej kuchni, wiele argumentów leży po stronie płyt indukcyjnych. Dzięki wykorzystaniu zjawiska indukcji elektromagnetycznej metalowe (ferromagnetyczne) naczynie nagrzewa się w szybkim tempie, a zużycie energii jest niższe nawet o ok. 25% w stosunku do tradycyjnych technologii.

Płyty indukcyjne prezentują się bardzo nowocześnie i minimalistycznie, dlatego tak chętnie są wkomponowywane do remontowanych czy aranżowanych od podstaw kuchni. Użytkownicy cenią w nich łatwość czyszczenia czy prostotę obsługi.

Niestety – minusem może być wysoka cena urządzenia. Do tego dochodzi przymus korzystania z ferromagnetycznych garnków czy patelni. Ewentualne uszkodzenie płyty indukcyjnej – np. jej pękniecie – jest kosztowną awarią. Z tego względu coraz częściej Polacy decydują się na ubezpieczenie urządzenia. Więcej o tej polisie przeczytasz na stronie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-plyty-indukcyjnej.

Projekt wnętrz od dekoratora wnętrz – dlaczego to dobry pomysł?

0
Projekt wnętrz od dekoratora wnętrz

Usługi dekoratorskie w zakresie aranżacji wnętrz stają się coraz bardziej popularne, ale nie zmienia to faktu, że nadal wiele osób ma poważne wątpliwości czy tego rodzaju wydatek nie jest zbędnym kosztem i czystą fanaberią. Gdzie leży prawda? W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć zawód dekoratora wnętrz oraz odpowiedzieć na pytanie kiedy i dlaczego warto skorzystać z jego usług.

Duża różnorodność mebli: jak to ogarnąć?

Właśnie odebrałeś/-aś klucze od nowego mieszkania i zamierzasz zabrać się za jego urządzenie? A może poszukujesz czegoś, co będzie pasować do mebli, które już masz, ale różnorodność produktów dostępnych w sklepach meblowych jest dla Ciebie lekko przerażająca? Obecnie naprawdę właściwie wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Ma to szereg plusów, ale przy tak dużej różnorodności stylistyki mebli, ich kolorów, kształtów i odcieni naprawdę można dostać zawrotów głowy. Jeżeli nie wiesz co do siebie pasuje i w jaki sposób to połączyć ze sobą, skorzystanie z usług doświadczonego profesjonalisty może być dobrym rozwiązaniem.

Zmieniające się trendy kontra budżet: dekorator wie, co robi

Trendy wnętrzarskie zmieniają się dość często. Nie tak często oczywiście jak moda damska, ale jednak na przestrzeni kilkunastu lat można zauważyć, że częstotliwość zmiany tendencji w zakresie aranżacji wnętrz uległa zwiększeniu. Co to oznacza dla Twojego portfela? Nieodpowiedzialne i nieprzemyślane zakupy mogą skończyć się tym, że po kilku latach będziesz mieć pięknie umeblowane mieszkanie, ale… mało trendowe. Aby tak się nie stało, warto kupić meble na lata w bardziej klasycznym stylu. Jak wybrać to, co nie wyjdzie z mody po roku czy dwóch latach? Na takie pytania chętnie odpowie każdy dekorator wnętrz, który może pochwalić się portfolio typu https://projektowaniewnetrz24.eu/projekty-wnetrz.

Inspiracje: nie zawsze idealne odwzorowanie jest możliwe i korzystne

Artykuły wnętrzarskie i zdjęcia, jakie można znaleźć w Internecie dla wielu osób, które samodzielnie komponują wnętrza stanowią ciekawą inspirację. Problem zaczyna się jednak gdy nie udaje się ekonomicznie odtworzyć aranżacji z fotografii lub gdy metraż pokoju albo jego nietypowy kształt zupełnie na to nie pozwala. Usługi dekoratora wnętrz mogą jednak być pomocne, aby osiągnąć podobny efekt mimo mankamentów,  jakie posiada dany pokój. Profesjonalny doradca w zakresie aranżacji wie jak optycznie oszukać oko gości i sprawić, aby przestrzeń wydawała się większa czy też jak ocieplić klimat pomalowanych na ciemny i chłodny kolor ścian. Warto postawić na doradztwo w tym zakresie, aby efekt końcowy był tak samo imponujący jak na inspiracjach.

Przypisy

 1. projektowaniewnetrz24.eu

Wybór stołków barowych

0
hoker

Z całą pewnością można stwierdzić, że nowoczesne stołki barowe to bardzo atrakcyjny element wyposażenia wielu kuchni oraz jadalni. Wiele osób zastanawia się, na co konkretnie zwrócić uwagę podczas zakupu tego rodzaju mebli. Przede wszystkim warto dostosować swój wybór do indywidualnych preferencji oraz gustu, ale także specyfiki pomieszczenia, w którym krzesła mają się znajdować. Dlatego przed zakupem powinno się sprawdzić wymiary krzeseł oraz zmierzyć, czy będą dobrze dopasowane do wybranego miejsca. Oprócz tego należy również zwrócić uwagę na wysokość krzesła. Powinna być w odpowiedni sposób dostosowana do wysokości wyspy lub baru. Dzięki temu nowoczesne hokery i krzesła barowe będą wygodnym oraz komfortowym w użytkowaniu elementem każdego wnętrza, niezależnie od stylu, w jakim zostało zaaranżowane. Można się również zdecydować na krzesła z regulowaną wysokością, które aktualnie również są szeroko dostępne w sprzedaży. Można je będzie dopasować do swoich potrzeb, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Nowoczesne stołki barowe

Wybór nowoczesnych stołków barowych w obecnych czasach jest dość szeroki, ponieważ można zdecydować się na meble o różnym wyglądzie oraz różnej funkcjonalności. Jednak przede wszystkim podczas zakupu warto zwrócić uwagę na jakość poszczególnych produktów, a także materiały, z jakich zostały stworzone. Jakość mebli ma bardzo duży wpływ na wygodę oraz komfort codziennego korzystania z nich. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w przypadku wyboru nowoczesnych stołków i krzeseł barowych jest zakup produktów stworzonych z litego drewna. Drewno to materiał o ponadczasowym charakterze, który jest trwały i solidny. Z całą pewnością z tak skonstruowanych mebli można będzie korzystać przez wiele lat bez utraty ich pierwotnych właściwości. Krzesła barowe jednak nie zawsze są wygodne. Dlatego przed zakupem powinno się również sprawdzić szerokość ich siedziska, a także konstrukcję, która powinna charakteryzować się stabilnością. Dzięki temu krzesło na pewno nie będzie się przewracać podczas siedzenia.

Zakup nowoczesnych stołków barowych

Podczas wyboru stołków i krzeseł barowych należy również oczywiście zwrócić uwagę na ich wygląd oraz styl, w jakich zostały stworzone. Wybrane meble powinny być dostosowane do stylu, w jakim zostało zaaranżowane całe pomieszczenie. Dzięki temu bar lub wyspa z krzesłami będzie wyglądać spójnie oraz dobrze się prezentować. W obecnych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się meble o nowoczesnym charakterze. Idealnie wpasowują się w styl minimalistyczny, który jest chętnie wybierany podczas aranżowania takich pomieszczeń jak kuchnia oraz jadalnia. Szeroką ofertę różnych wariantów stołków oraz krzeseł barowych można znaleźć na stronie internetowej, która znajduje się pod adresem: https://zona-design.pl/meble/hokery/. Dzięki szerokiej dostępności produktów możliwe jest wybranie dobrze dopasowanych modeli o solidnej konstrukcji, które na pewno sprawdzą się podczas codziennego funkcjonowania oraz spożywania posiłków przy kuchennej wyspie lub barze. Warto sprawdzić różne warianty oraz wybrać spośród nich najkorzystniejszy dla siebie.

ZOBACZ TEŻ