Nieprzyjemny zapach w domu

Nieprzyjemne zapachy w naszych domach to niestety powszechny problemy. Ich źródła mogą być naprawdę. Niektóre z nich pochodzą z kuchni i szczególnie dokuczliwe okazują się w mieszkaniach, których użytkownicy nie korzystają z okapu. Wiele z nich przedostaje się również z łazienki, w której zapachy może emitować nie tylko ubikacja, ale też kosz na pranie czy pralka. Poza tym mogą wydobywać się z nieczyszczonych od dawna dywanów, mebli tapicerowanych, łóżka czy noszonych ubrań. Niezależnie od tego, z jakiego źródła pochodzą, możemy jednak stosunkowo łatwo sobie z nimi poradzić. W jaki sposób? Wyjaśniamy to w naszym nowym artykule.

  1. Pochłaniacze wilgoci a przykry zapach w domu
  2. Nieprzyjemny zapach w mieszkaniu. Pomogą olejki
  3. Likwidacja przykrego zapachu w domu. Pozostałe sposoby

Pochłaniacze wilgoci a przykry zapach w domu

Za unoszący się w naszym mieszkaniu nieprzyjemny zapach często odpowiada duży poziom wilgoci – zapach przywodzi na myśl wówczas starą piwnicę. Dotyczy to przede wszystkim domów w starych budynkach, jednak problem pojawia się również w nowym budownictwie. Jak jemu zaradzić? Sposobów jest kilka, jednak najskuteczniejszy i jednocześnie najprostszy to zaopatrzenie się w pochłaniacz wilgoci. Urządzenia tego typu działają w ten sposób, że wiążą wilgoć z powietrza. Dzięki temu ładniej pachnie nie tylko samo mieszkanie, ale też ubrania pozostawione na wierzchu lub przedmioty ułożone w szafach do zabudowy. Pochłaniacze wilgoci okazują się przydatne nie tylko w mieszkaniu. Dlatego warto wyposażyć się również w pochłaniacz wilgoci do samochodu.

Nieprzyjemny zapach w mieszkaniu. Pomogą olejki

Niezależnie od tego, co okazuje się źródłem nieprzyjemnych zapachów w naszym domu, w ich zamaskowaniu niezwykle pomocne okażą się także olejki zapachowe. Mogą to być naturalne wyciągi roślinne lub kompozycje zapachowe – czasem stworzone w konkretnym celu, na przykład likwidacji zapachu papierosów. Możemy parować je w kominku do aromaterapii, dodawać do odświeżaczy powietrza, używać w wodzie, którą myjemy podłogi lub używać jako dodatek do wody w mopie parowym.

Likwidacja przykrego zapachu w domu. Pozostałe sposoby

Na tym oczywiście arsenał środków, którymi możemy walczyć z nieprzyjemnymi zapachami w naszym mieszkaniu, się nie kończy. Często skutecznym sposobem okazuje się zwiększenie częstotliwości mycia podłóg oraz odkurzania dywanów. Przy sprzątaniu warto też pamiętać o myciu żarówek, na których gromadzi się wiele zanieczyszczeń pod wpływem temperatury uwalniających swój zapach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ