Dobry montaż okien

Istnieje wiele sposobów montowania okien, ale nie wszystkie są poprawne jeśli chodzi o zapewnienie właściwej ochrony przed działaniem czynników z zewnątrz i po to, by uchronić pomieszczenia przed stratą ciepła. Tego bowiem oczekuje się od dobrze zamontowanych okien. Droga to tego wymaga właściwego montowania i uniknięcia błędów w pracy. Oto jak dobrze zamontować okna KROK PO KROKU.

Właściwe montaż a izolacja i długie, bezawaryjne użytkowanie okien

Dla wielu specjalistów w zakresie montażu okien kwestie związane z właściwym montażem odnoszą się do ich ceny, wymagań, oczekiwań i samego rezultatu, jaki daje praca. Dlatego każdy wykonawca powinien odpowiednio wcześnie zaplanować całość prac i dostosować się do wskazanych wyżej kwestii. To wpływa nie tylko na sprawnie i szybko przeprowadzoną pracę, ale też umożliwia spełnienie wymagań przepisów techniczno – budowlanych i oczekiwań klienta.

Wpływ na efekt końcowy oraz to, czy okna będą zapewniały prawidłową izolację i bezproblemowe użytkowanie ma wiele kwestii, w tym również stan techniczny obiektu, a także przygotowanie przez wykonawcę ościeżnicy. O ile na sam stan budynku wykonawca nie ma wpływu, jednak jakość jego pracy może mieć znaczenie w innych kwestiach. Powinien, więc przede wszystkim odpowiednio określić czas pracy, jaki niezbędny jest do montażu okien, ilość oraz zużycie materiałów, a także zastosowanie sprzętu, który będzie niezbędny na miejscu pracy. Wszystko to ma na celu sprawne przeprowadzenie prac i ich zakończenie w dniu, jaki jest ustalony z właścicielem budynku.

Zakres pracy a cena za usługę montażu okien

Kwestie, o jakich wspomniano powyżej mają decydujący wpływ na ceną, jaką właściciel budynku ponosi za montaż okien (więcej: https://prawidlowymontaz.pl/). Powinna ona być odpowiednia do zakresu i nakładu pracy, a także użytych materiałów i sprzętu,. Wpływ na nią ma również efekt końcowy pracy, który powinien być taki, jak zakładany rezultat. Nabywca powinien, jednak być świadomym, że nie zawsze efekt końcowy jest taki jak się go oczekuje, a samo zastosowanie właściwych materiałów nie stanowi gwarancji dobrego montażu.

Montaż warstwowy okien KROK PO KROKU

Obecnie popularną metodą montowania okien jest montaż warstwowy, który wpływa na właściwe uzyskanie parametrów izolacyjnych w miejscach styku okna z murem. Jest to możliwe dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu w postaci warstwy izolacji cieplnej. Polega to na dodaniu dwóch takich warstw – zewnętrznej i wewnętrznej.

Specjaliści wskazują, że warstwa zewnętrzna powinna być paroszczelna, a z kolei ta od zewnątrz – paroprzepuszczalna, choć powinna dawać też możliwość wnikania cząstek wody, nawet w okresie dość silnych opadów. W trakcie codziennego korzystania z okien ma to wpływ na odpowiednią ochronę przed przemarzaniem i rozwojem pleśni, mającej negatywny wpływ nie tylko na okna, ale też na cały budynek.

Odpowiednie uszczelnienie połączenia stolarki okiennej ze ścianą

Miejsce, w którym okna łączy się ze ścianą zewnętrzną jest bardzo ważne, ponieważ brak właściwego połączenia może mieć negatywny wpływ na izolację i właściwości jakie powinno spełniać okno. Dlatego, podczas łączenia stolarki okienne ze ścianą konieczne jest zadbanie o izolację. Wiąże się to m.in. z użyciem uszczelnienia wewnętrznego w formie taśmy paroszczelnej, która jest warstwą ochronną. Dzięki temu para wodna nie wnika do środka budynku.

Bardzo ważną kwestią jest także zastosowanie środkowej warstwy izolacyjnej – pianki montażowej. Odpowiada ona za tworzenie izolacji termicznej i akustycznej, czyli przenikania odgłosów do środka pomieszczeń. Kolejną warstwą jest uszczelnienie na zewnątrz, czyli taśma paroprzepuszczalna. Jej rolą jest zabezpieczanie przed wnikaniem wilgoci do środka budynku, a jednocześnie zapewnienie jej wyprowadzenia na zewnątrz.

Montażem okien powinna zająć się profesjonalna ekipa, która zadba o to by prace przebiegały nie tylko szybko, ale też sprawnie i w oparciu o wcześniejsze założenia. W ten sposób mamy pewność, że nie dojdzie np. do pomylenia warstw podczas montowania, co mogłoby spowodować odwrócenie procesu dyfuzji pary wodnej, a tym samym i okna i inne elementy budynku mogłyby szybko niszczyć się na skutek powstawania grzybów.

Sprawdź też montaż okien sprawdzone firmy >>

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ