Polskie regionalne potrawy na Wigilię

0
Polskie regionalne potrawy na Wigilię

Wielu z nas uwielbia podróżować po odległych zakątkach świata, by dowiedzieć się czegoś o ich kulturze, świętach, tradycyjnych potrawach… Nie ma w tym oczywiście nic złego, ale czasem warto zadać sobie pytanie – czy tak naprawdę dobrze znamy własną kulturę, tradycje i zwyczaje? Jeśli wydaje Ci się, że w Polsce nie ma już nic do odkrycia, bardzo się mylisz! Kultywowane w polskich regionach tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia są na to najlepszym dowodem. Czy wiesz, czym jest zupa z brzadu albo jak przyrządza się śląską moczkę? Sprawdź w przygotowanym przez nas krótkim przeglądzie polskich regionalnych potraw wigilijnych!

Co musi zawierać dobrze wyposażona kuchnia?

0
Co musi zawierać dobrze wyposażona kuchnia?

Każdy dom powinien być miejscem, w którym mieszkańcy czują się dobrze i bezpiecznie. Wnętrze własnego domu, czy mieszkania musi być odpowiednio dostosowane, do każdej żyjącej tam osoby. Wnętrze mieszkania musi być zarówno praktyczne, jak i świetne wizualnie. Każde mieszkanie posiadać musi pomieszczenia takie jak sypialnia, salon, łazienka, czy kuchnia. Pomieszczenia te muszą być odpowiednio przygotowane do użytkowania oraz wyposażone we wszelkie niezbędne meble, sprzęty i akcesoria.

Kuchnia ważnym pomieszczeniem

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym ludzie spędzają trochę czasu każdego dnia. To tam przygotowujemy sobie posiłki, tam je najczęściej spożywamy. Kuchnia stanowi istotny element każdego mieszkania. Ważne jest, żeby kuchnia była odpowiednio wyposażona we wszystko, co może się przydać.

Dobór podłogi, ścian, oświetlenia

Przy samym remoncie kuchni, ważny jest dobór odpowiedniej podłogi, która nam będzie odpowiadała. Do nowoczesnych kuchni najczęściej wybierane są płytki, gdyż podłogi innego rodzaju takie jak panele, nie koniecznie są dobre do kuchni. Ważny jest także odpowiedni dobór koloru ścian, sufitu. Warto rozważyć odpowiedni rozkład oświetlenia w pomieszczeniu.  Po wybraniu tego wszystkiego, możemy zacząć rozważać dobór mebli.

Meble kuchenne

Istotnym wyposażeniem kuchni są przede wszystkim meble. Wybór mebli kuchennych to problem, przed którym stają osoby, które remontują kuchnie, bądź osoby, które mają nowe mieszkanie, jeszcze nie umeblowane. Warto uświadomić sobie fakt, że meble kuchenne, które wybierzemy, będą nam służyły przez wiele lat. Dlatego ich przemyślany wybór jest dość ważny. Wybór jakiego dokonamy dość mocno zależeć będzie od naszych możliwości finansowych. W salonach z meblami kuchennymi znajdziemy meble stosunkowo tanie, takie na które większość może sobie pozwolić ale znajdziemy również meble kuchenne, które kosztują bardzo dużo.

Meble kuchenne można zakupić w całości, można także kompletować je po kolei. Zakup całego zestawu najczęściej będzie tańszy, jednak nie ma tam zbyt dużych możliwości zmian. Jeżeli natomiast zdecydujemy się kupić meble według własnego projektu, możliwości są niemal nieskończone. Możemy zamówić takie meble, na jakie mamy ochotę. W sklepach wybór jest bardzo duży. Być może jakiś zestaw mebli kuchenny spodoba nam się i będziemy mogli go zakupić. Jeżeli nie, pozostaje dobieranie mebli pojedynczo lub zamówienie ich wykonania.

Stół do kuchni

Ważnym elementem w każdej kuchni jest stół. To przy nim domownicy najczęściej spożywają codzienne posiłki. Dzisiaj można zakupić bardzie ciekawie i nowocześnie wyglądające stoły. Pamiętajmy, żeby jego kolor i rozmiar dobrać tak, żeby jak najlepiej wkomponował się w wystrój kuchni. Warto pamiętać, że stół w kuchni raczej nie powinien być duży, zwłaszcza jeżeli mamy małą kuchnię. Oczywiście do stołu trzeba dobrać odpowiednią ilość krzeseł, które są niezbędne.

Sprzęt AGD do twojej kuchni

Gdy nasza kuchnia będzie już gotowa, meble będą stały na swoich miejscach, możemy zacząć wyposażać nasze pomieszczenie w przydatne urządzenia. Niezbędnym wyposażeniem kuchni są różnego rodzaju sprzęty AGD. Warto dopasować je do kolorystyki, jak i stylu całej kuchni. W przypadku sprzętu AGD mamy do wyboru dwie opcje: sprzęt wolnostojący oraz sprzęt do zabudowy.

Sprzęty wolnostojące będą raczej tańsze. Jeżeli chodzi o estetykę, to bardziej polecane są sprzęty do zabudowy, gdyż lepiej wkomponują się w cały design kuchni. Jednak patrząc na ewentualne awarie, łatwiej naprawić, czy wymienić sprzęt wolnostojący. Za meblami wolnostojącymi przemawia także większy wybór, gdyż nie każdy sprzęt do zabudowy będzie pasował do naszej kuchni. Każdy sam musi zadecydować jaki rodzaj sprzętu wybierze.

Pamiętajmy, że wybierając sprzęt AGD do kuchni warto odpowiednio dobrać jego rozmiar. Nie powinien być zbyt duży ani zbyt mały. Dobrze jest dobierać meble i sprzęt tak, żeby dobrze się ze sobą komponowały.

Jaki sprzęt do kuchni

Urządzeniami występującymi w typowej kuchni są:

 • lodówka
 • kuchenka
 • mikrofalówka
 • piekarnik
 • zlewozmywak
 • zmywarka
 • okap
 • ekspres do kawy
 • robot kuchenny

Zakup każdego sprzętu warto dobrze przemyśleć. Być może nie każdy będzie nam potrzebny. Najlepiej kupować to co jest nam niezbędne, gdyż każdy zakup wiąże się z wydaniem pewnej kwoty pieniędzy, która zazwyczaj jest ograniczona.

Akcesoria kuchenne

Następnym krokiem jest wybór akcesoriów i dodatków do kuchni takich jak sztućce, czy garczki. Tego typu wyposażenie kuchni jest niezbędne. Trudno wyobrazić sobie dobrze funkcjonującą kuchnie bez tych akcesoriów.

Niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni będzie:

 • zestaw garnczków
 • zestaw sztućców
 • deski do krojenia
 • patelnie
 • zestaw talerzy
 • zestaw szklanek
 • zestaw kieliszków
 • czajnik
 • różne inne akcesoria takie jak wałek, formy do pieczenia, tacki, tarki, itp.

Wybierając powyższe akcesoria dobrze będzie dobrać je tak, żeby pasowały do całej kuchni. Można kupować zestawy, które kolorystycznie świetnie wkomponują się w wystrój wnętrza kuchni. Można także pozwolić sobie na ekstrawagancję i zamiast kupować zwykły, tradycyjny czajnik, można wybrać taki, o nieco bardziej wymyślnym kształcie i wyglądzie. Możliwości jest wiele. Sklepy oferują bardzo wiele możliwości. Ciekawe akcesoria, świetnie nadające się na wyposażenie do kuchni znaleźć można tutaj: https://www.portform.pl. W tym sklepie internetowym zakupić można świetnej klasy garnczki, patelnie, sztućce oraz wiele innych świetnej jakości rzeczy, które przydadzą się w kuchni.

Odpowiednie wyposażenie kuchni jest bardzo ważne. Należy dobrze przemyśleć co konkretnie chcemy mieć we własnej kuchni, jak to powinno wyglądać oraz jaki mieć kształt i rozmiar. Kupując wyposażenie do kuchni sprawdźmy oferty wielu sklepów i je porównajmy. Mając tak duży wybór na pewno każdy znajdzie to, co mu najbardziej odpowiada.

Lampy techniczne – co to jest i gdzie je stosować?

0
Lampy techniczne – co to jest i gdzie je stosować?

Oświetlenie to zdecydowanie jedna z najszerzej zakrojonych kategorii, jeśli chodzi o artykuły home decor. Lampy ścienne, kinkiety, lampy podłogowe, listwy z żarówkami LED, czy bardzo designerskie lampy, które oprócz światła mają pełnić również funkcję ozdobną. Warto zwrócić również uwagę na tzw. lampy techniczne i to właśnie one staną się głównym tematem dzisiejszego artykułu.

Lampy specjalistyczne

Tego typu akcesoria najczęściej wykorzystywane są w pomieszczeniach, w których konieczne jest uzyskanie bardzo dobrego oświetlenia. Lampy techniczne idealnie sprawdzą się w warsztatach, laboratoriach, czy różnego rodzaju zakładach, gdzie pracuje się nad bardzo precyzyjnymi i małym elementami, które trzeba oświetlić. Warto również zwrócić uwagę na specjalistyczne lampy techniczne wykorzystywane w medycynie.

Oświetlenie codziennego użytku

Wracając jednak do tematyki artykułów dla domów, w tym przypadku lampy techniczne najczęściej kojarzyć możemy z jakąś specjalną funkcją, które one mają za zadanie pełnić. Nie będzie to tylko i wyłącznie rzucanie światła oraz oświetlanie pokojów. Lampy techniczne najczęściej wykorzystuje się do podświetlania. Z ich pomocą np. można stworzyć specjalny stół, na którym będzie stała rzeźba podświetlona od dołu. Może być to także światło sytuacyjne. Dobrym przykładem mogą być lampki w szafkach lub np. w barku, które zaświecają się tylko i wyłącznie w momencie otworzenia drzwiczek.

Skieruj światło w dowolną stronę

Z lamp technicznych korzysta się również w przypadku, gdy potrzebujemy światła kierunkowego. Producenci często projektują systemy oświetleniowe z ruchomymi głowami tak, aby strumień światła można było pokierować w odpowiednią stronę. W końcu lamy techniczne to także tradycyjne oświetlenie, które ukrywa się np. w szafkach. Niezależnie od tego, czy będą one świecić w dół i oświetlać wszystko to, co stoi na regale, czy np. być skierowane na sufit po to, by stwarzać ciekawy efekt wizualny. Tego typu żarówki w osłonach będą szczególnie chętnie wykorzystywane w kuchni, kiedy to chcemy doświetlić blat pod regałami.

Jak widzimy, zastosowanie lamp technicznych jest bardzo różne. Niezależnie od tego, jaki system chcemy stworzyć, ważne jest, aby dobrać odpowiednie elementy. Szczególnie ważna jest tutaj dobra jakość, ponieważ jak wspominaliśmy, są to żarówki, które najczęściej są wkomponowane w inne elementy (ścian bądź meble). Nie trzeba tłumaczyć, że w przypadku ich awarii konieczne jest rozebranie całej konstrukcji, w celu wymiany. Obecnie wiele topowych marek zajmuje się produkcją lamp technicznych, dlatego dotarcie do odpowiednich nie powinno stanowić problemu.

Konwersja norm ISO/DIN/PN

0
Konwersja norm ISO/DIN/PN

Traktowanie z odpowiednią starannością takiej czynności, jak wybór śrub – do konstrukcji lub urządzenia – jest bardzo dobrą postawą. Nie brakuje osób, które wybierają wyłącznie najlepsze elementy spełniające określone normy. Dzięki temu mają pewność, co do jakości tych produktów łączących czy regulujących urządzenia. O co jednak chodzi z konwersją ISO/DIN/PN? Jak w tym wszystkim po prostu się – kolokwialnie pisząc – połapać? Jeśli macie wątpliwości w tym temacie, to zapraszamy do poniższego artykułu.

Jakie normy są najbardziej uniwersalne?

To miano dzierżą normy ISO. Odpowiada za nie Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. To instytucja, która zrzesza krajowe organizacje normalizacyjne tak naprawdę z całego świata. Na rynku Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna jest już od 1947 roku. W tym momencie posiada swoją siedzibę w Genewie. W gronie państw, które stosują te normy, jest także Polska. Nie da się ukryć, że – biorąc pod uwagę współpracę na przykład polskiej firmy z zagraniczną – najłatwiej dogadać się właśnie poprzez normy ISO. To trochę tak, jak z językiem angielskim, który w biznesie jest po prostu najbardziej uniwersalny. Znacznie rzadziej stosowane są normy DIN. Czym się charakteryzują? Są to niemieckie normy stanowione przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny (Deutsches Institut für Normung). Co ciekawe, to stowarzyszenie działa w branży 30 lat dłużej niż Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Nasz kraj też ma swoje Polskie Normy oznaczone skrótem PN. Niestety, ich zasięg jest tylko krajowy…

Kiedy przydaje się konwersja norm?

Wiecie już, co oznaczają poszczególne skróty i jakie normy są generalnie najbardziej uniwersalne. Jak jednak przebiega konwersja ISO/DIN/PN? W tym celu warto znaleźć odpowiednią tabelę, która pomoże szybko i dokładnie zrealizować to zadanie. Interesują Was śruby kołnierzowe? Biorąc pod uwagę Polskie Normy mają one oznaczenie PN 82247. Co jednak robić, aby dowiedzieć się, jak to wygląda w przypadku na przykład Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego? Macie zamiar poznać normy DIN? Przede wszystkim musicie mieć przed sobą tabelę konwersji norm ISO/DIN/PN. Możecie wpisać polskie oznaczenie elementów tego typu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wcisnąć też klawisze ctrl+f. Potem trzeba wpisać skrót Polskich Norm lub nazwę tych śrub. Lepszym wyborem jest jednak wpisanie konkretnego oznaczenia, czyli PN plus szereg liczb. Wszystko dlatego, że istnieją różne elementy kołnierzowe. Poza tym tabela konwersji odnosi się nie tylko do śrub. Zawiera informacje także o kołkach, wkrętach, nitach czy podkładkach itp. Odpowiednie działanie z Waszej strony sprawi, że w mig dowiecie się, że te śruby mają oznaczenie DIN 6921.

Jesteś właścicielem baru szybkiej obsługi lub restauracji? Zobacz, które środki chemiczne będą niezbędne w kuchni

0
Jesteś właścicielem baru szybkiej obsługi lub restauracji? Zobacz, które środki chemiczne będą niezbędne w kuchni

Na pewno doskonale wiesz, że prowadzenie lokalu z gastronomią wiążę się także z dbałością o czystość i higienę. W miejscach takich jak restauracje czy bary szybkiej obsługi goście oczekują nie tylko smacznych potraw, lecz także wierzą, że posiłki przygotowywane są w czystych pomieszczeniach.

Jak przygotować perfekcyjną kawę w domu?

0
Jak przygotować perfekcyjną kawę w domu?

Jedną z najbardziej spektakularnych zmian jakie zaszły w polskich domach na przestrzeni lat jest sposób picia kawy. Jeszcze do niedawna w każdym domu w naszym kraju pito kawę tzw. plujkę czy inaczej mówiąc kawę po turecku. Ale nawet ta kawa przyrządzana była w mocno uproszczony sposób, czyli dwie łyżki zmielonej kawy zalewało się wrzątkiem. Koniecznie należało potem odczekać chwilę, bo w przeciwnym razie kawę się jadło a nie piło. Od tego czasu technika parzenia kawy przeszła ogromne przeobrażenie i zmieniło się postrzeganie samego napoju.

Czy można przygotować perfekcyjną kawę kawę w domu?

Oczywiście, że można i to bez względu na technikę wykonania, jednak zawsze podstawą takiego napoju musi być kawa świeżo palona. Tylko taka bowiem będzie emanowała silnym smakiem, mocą i aromatem. Jeżeli uda nam się otrzymać taką właśnie kawę świeżo paloną, to nawet technika przygotowania jej po turecku da nam wspaniały i aromatyczny napój.

Kawa świeżo palona dla kawy po turecku

Nie ma niczego złego w tak przygotowanej w domu kawie, a wręcz przeciwnie. Kawa po turecku jest naprawdę mocna i stawiająca na nogi. Jeżeli preferujemy taką właśnie kawę, tzw. sypaną, warto zaopatrzyć się w stalowy tygielek. A sposób przygotowania jest niezwykle prosty. Wystarczy do tygielka nalać odpowiedniej ilości wody i postawić go na płytę. Gdy woda się zagotuje szybko wsypać do niej właściwą ilość kawy świeżo palonej. Kawa musi się tylko zaparzyć, nie gotować. Podobnie parzyło się kawę choćby na Bałkanach i to w ogromnych ilościach. Do dużego garnka z gotującą się i osłodzoną wodą wsypywało się mnóstwo kawy, która błyskawicznie tworzyła na powierzchni gęsty kożuch. Woda z kawą nie powinna się już gotować. Potem wystarczyło skropić ten kożuch kilkoma kroplami zimnej wody, by kożuch opadł a kawę dało się przelać do małych filiżanek. Te słodki i gęsty, gorący napój natychmiast stawiał na nogi.

Wersja z tygielkiem jest znacznie bardziej elegancka, szczególnie wtedy, gdy zgodnie ze zwyczajem kawiarnianym, każdy z domowników otrzymuje kawę we własnym tygielku.

Kawa na sposób włoski

Jeżeli jesteśmy w posiadaniu kawy świeżo palonej warto również zaopatrzyć się we włoską macchinetkę. To trójczęściowe urządzenie pozwala na przygotowanie aromatycznego napoju w niewielkich ilościach ale niezwykle mocnego. Wystarczy do sitka wsypać kawę, na dno wlać wodę, zakręcić i postawić na gaz. Po chwili pod wpływem wytwarzającego się ciśnienia gorąca woda przechodzi przez kawę i w górnej części urządzenia pojawia się gorący napój.

Artykuł powstał we współpracy z https://beardedcoffee.pl/

Ekspres do biura – jak o niego dbać?

0
Ekspres do biura – jak o niego dbać?

Ekspres do kawy to urządzenie, które ma za zadanie być szybkim i łatwym w obsłudze. Niekiedy zapominamy również o jego odpowiedniej pielęgnacji i czyszczeniu danych elementów. Z pewnością wydłuży to żywotność urządzeni i poprawi jego jakość. W poniższym artykule przedstawiamy kilka wskazówek na ten temat.

Chemia do sprzątania najwyższej jakości – Buzil

0
Chemia do sprzątania najwyższej jakości – Buzil

Z pewnością na świecie znajdzie się niewiele osób, które lubią sprzątać! Zdecydowana większość uważa to za przykry i czasochłonny obowiązek. A co gdybyśmy powiedzieli Wam, że istnieje rozwiązanie, które znacznie przyspieszy ten proces i sprawi, że w ciągu paru chwili otrzymamy czyste podłogi, odświeżoną toaletę, błyszczące urządzenia sanitarne itd. Chemia do sprzątania Buzil to prawdziwa rewolucja w dziedzinie detergentów przeznaczonych do zadań tego typu.

Szeroka i kompleksowa oferta

Marka posiada bardzo szeroką ofertę chemii różnego rodzaju. Znajdą się tutaj zarówno popularne detergenty i odkamieniacze przeznaczone do czyszczenia urządzeń sanitarnych tj. wanny, umywalki, krany, deszczownice itd. Bogaty wybór środków do mycia podług i okien, jak również specjalistyczne preparaty Buzil, które zadbają o higienę w kuchni i bez problemu poradzą sobie nawet z bardzo zaschniętym tłuszczem, czy innymi osadami. Warto dodać, że z chemii Buzil korzysta się również w przemyśle oraz miejscach takich, jak warsztaty, magazyny, hale produkcyjne itp. W takim miejscach konieczne są naprawdę mocne środki, które poradzą sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Te od Buzil właśnie takie są – marka przede wszystkim skupia się na tym, aby skład ich produktów zawierał wszystkie te substancje, które błyskawicznie pomogą rozprawić się z konkretnymi problemami. Warto również zwrócić uwagę, że środki (np. te do mycia podłóg) posiadają specjalne substancje zabezpieczające, dzięki czemu nie tylko czyszczą powierzchnie, ale także dbają o jej długowieczność.

Dla domu i szerzej zakrojonych prac

Środki do czyszczenia Buzil wykorzystywane są zarówno do użytku domowego, jak i w profesjonalnych serwisach sprzątających. Świetnie sprawdzą się do sprzątania hoteli, magazynów, sklepów, szkół, hal sportowych, biurowców itd. Producent przyszykował specjalną ofertę dla właścicieli tego typu działalności i sprzedaje swoje produkty w cenach hurtowych. Warto również skorzystać z zestawów Buzil, które zostały wyselekcjonowane tak, aby zawierały wszystkie akcesoria i środki potrzebne w obrębie konkretnego zadania.

Produkty Buzil dostępne są w dobrych sklepach z chemią gospodarczą, jak również w Internecie na witrynie producenta lub w innych sklepach internetowych sprzedających tego typu asortyment. Warto wybierać markę Buzil, ponieważ firma od lat kompleksowo zajmuje się produkcją chemii do sprzątania, dlatego z pewnością są to materiały wysokiej jakości, które sprawdza się w przypadku wszystkich zadań, do których zostały delegowane.

Niezawodne gotowanie z naczyniami żeliwnymi

0
Niezawodne gotowanie z naczyniami żeliwnymiNiezawodne gotowanie z naczyniami żeliwnymi

Ciężkie i masywne – to z pewnością charakterystyczna cecha, jaką posiadają naczynia żeliwne. Ponadto kojarzą się z tradycyjną, staropolską kuchnią i naczyniami używanymi przed dziesiątkami lat. Moda na tego typu garnki, brytfanny i patelnie powróciła. Dlaczego naczynia tego typu są coraz częściej i chętniej wybierane przez miłośników kulinarni?

Dlaczego naczynia żeliwne?

Na rynku dostępna jest cała masa naczyń kuchennych emaliowanych, z powłoką nieprzywieralną, czy ze stali nierdzewnej wysokiej jakości. Dlaczego więc coraz częściej słyszy się, że naczynia żeliwne są jednymi z lepszych? Z pewnością główną ich zaletą jest niezawodność i długoletnia trwałość. To jednak nie jedyna zaleta tego typu naczyń. Poniżej podpowiemy dlaczego warto używać naczynia żeliwne.

Pozytywne cechy naczyń żeliwnych

Naczynia żeliwne bardzo często produkowane są w Polsce i warto do swojej kuchni kupować właśnie takie garnki, czy brytfanny. Zyskujemy wtedy pewność ich pochodzenia, jakości i wysokiej gatunkowości. Ponadto warto tym sposobem wspierać rodzimy biznes, bo niestety większość naczyń ze względu na niski koszt produkcji wykonywana jest w Chinach.

 • Długotrwałość naczyń żeliwnych – zakup garnków tego typu, to inwestycja na długie lata, a mówi się, że nawet na całe życie i kolejne pokolenia. Żeliwo jest materiałem bardzo trwałym, solidnym i wytrzymałym. Trudno zniszczyć takie garnki, przypalić, czy przedziurawić dno. Co ważne, naczynia te są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, które zdarzają się w kuchni. Trudno je zarysować, czy odkształcić, dlatego gotować w naczyniach żeliwnych możemy na co dzień.

 • Ciężkie i masywne – tak, to zdecydowany plus naczyń żeliwnych. Przy wyborze garnków z różnych materiałów powinniśmy zwracać uwagę na ich ciężkość, a to dlatego, że czym cięższy garnek, tym grubsza ścianka i dno. Te dwie cechy dają nam tak zwaną akutermiczność, to znaczy, że temperatura w takich garnkach jest rozprowadzana równomiernie, a one same dłużej utrzymują ciepło. W garnkach żeliwnych o grubym dnie i ściankach o wiele trudniej jest przypalić potrawy. Umożliwiają one także przygotowywanie dań jednogarnkowych. Takie cechy pozwalają także na zaoszczędzenie energii, co przekłada się na mniejsze rachunki.

 • Uniwersalność garnków żeliwnych – można w nich piec, dusić, smażyć i używać w piekarniku. Ponadto, naczynia żeliwne dostępne na stronie https://www.frankherbert.pl/Patelnie-brytfanny-i-garnki-zeliwne-Staub-porady-i-prezentacja-cinfo-pol-141.html można używać na kuchenkach każdego rodzaju, w tym na indukcyjnych.

 • Estetyczny wygląd – garnki tego typu posiadają interesujący design, odnoszący się do tradycji naczyń kuchennych. Przywodzą na myśl rustykalny styl kuchenny.

Trwałość, niezawodność, doskonałe przewodzenie i rozprowadzanie ciepła, a także szeroka uniwersalność pozwalająca na przygotowanie potraw jednogarnkowych na każdego rodzaju kuchenkach – to wystarczająca dużo zalet, by wybrać garnki żeliwne.

Żelki bez cukru

0
Żelki bez cukru

Jak wiemy, każdemu z nas kolorowe misie kojarzą się ze słodkim smakiem dzieciństwa. Każdy chociaż raz jadł żelki, które są nieodmienną częścią dzieciństwa. Jednakże jak zadbać o zdrowie swoje i bliskich w czasie, gdy do jedzenia dodawane są różne środki konserwujące i cukier, a jednocześnie nie zabraniać sobie i swoim pociechą tych przyjemności?

Żelki

Jak wiemy, słodycze te zawierają w swoim składzie bardzo wiele substancji nie koniecznie mających dobry wpływ na nasze samopoczucie. Znajdują się w nich różnego rodzaju barwniki, aromaty a przede wszystkim cukier oraz substancje zagęszczające. Wiele z nich wywołuje u dzieci nadpobudliwość.

Dostępność

Żelki są wszechobecne. Znajdziemy je na półce każdego supermarketu. A większość z nas zapewne trzyma je w domu. Najmłodsi nawet bez pozwolenia rodziców mogą sami sobie je kupić. Są też w stanie znaleźć je w najlepszych kryjówkach wymyślanych przez swoich rodziców. Więc jaki sens ma zabranianie jedzenia im słodyczy skoro i tak są w stanie robić to w tajemnicy.

Zdrowsza wersja

W dzisiejszym świecie panuje moda nie tylko na diety, ale też zdrowsze odpowiedniki różnego typu słodyczy. W internecie możemy znaleźć mnóstwo tego typu przepisów. W tym również na kolorowe żelki bez dodatku cukru. Jest to na pewno lepsza alternatywa dla produktów sklepowych a przede wszystkim nieszkodliwa. Nie zawierają one chemicznych dodatków. Ciężko odmówić sobie słodyczy, które w tak dużym stopniu są przez nas zjadane, szczególnie jeżeli chodzi te oferowane na https://candy-shop.pl/zelki. Oferowane są nam również gotowe produkty, które są dosładzane ksylitolem, stewią bądź innymi słodzikami. Jest to wspaniały pomysł na lepsze zdrowie oraz na czas spędzony z bliskimi. Pozwala on na naukę dla najmłodszych o zdrowym odżywianiu i pokazanie, że nie wszystko, co dobre można kupić w sklepie. Jeżeli jesteśmy osobami zapracowanymi, które nadzwyczajnie nie mają czasu, warto usiąść i poszukać w internecie zdrowych słodyczy. Dzieci nie będą czuły różnicy, domowe żelki są równie słodkie i kolorowe. Możemy je dosłodzić domowym sokiem owocowym bądź stewią. Kolor otrzymają dzięki przyprawą takim jak np. kurkuma, która nadaje im piękny żółty kolor. Najmłodsi nie dość, że będą zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu to także z własnoręcznie zrobionych żelek.

Nie eliminujmy słodyczy całkowicie z naszej diety, lecz zastąpmy je zdrowszymi odpowiednikami. Spędzajmy czas z bliskimi podczas robienia ich bądź po prostu edukujmy ich odnośnie zdrowego odżywiania. W dzisiejszym świecie mamy mnóstwo możliwości zamiany tych niezdrowych produktów na te, które nie będą zagrażać nam ani naszym bliskim.