czwartek, Grudzień 3, 2020

Lampy do kuchni – jakie wskazówki przydadzą się przy wyborze?

0
Lampy do kuchni

Kuchnia jest bardzo ważnym miejscem w każdym domu. To w niej przygotowujemy posiłki, spożywamy je, a także spędzamy czas z najbliższymi. Właśnie dlatego kuchnia powinna być funkcjonalna i dostosowana do naszych potrzeb. W osiągnięciu tego celu pomoże nam chociażby właściwe oświetlenie.

Jak zaaranżować oświetlenie w kuchni?

Oświetlenie jest niemal tak samo ważne w kuchni, jak jej wyposażenie. Te dwa elementy, jeśli współgrają ze sobą, mogą zapewnić nam wysoką funkcjonalność pomieszczenia. Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku doświetlenie stref aktywności. Te w kuchni pełnią niebagatelną rolę. Wiedzą o tym doskonale producenci, dlatego przygotowali szereg rozwiązań, które usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających klientów. Najlepszym rozwiązaniem do kuchni będzie wskazanie kilku źródeł światła. Aranżację zaczynajmy zawsze od głównego źródła, którego zadaniem jest rozświetlenie całego pomieszczenia. Nie zapewni nam ono jednak optymalnej dawki światła chociażby nad blatem kuchennym czy kuchnią gazową. Dlatego każdą strefę aktywności powinniśmy wyróżnić dodatkowym źródłem światła. W ten sposób doświetlimy odpowiednio każdą część kuchni. Poza tym możemy także rozważyć oświetlenie dekoracyjne, które podniesie walory estetyczne naszego pomieszczenia.

Lampy do kuchni – jak zapewnić odpowiednie samopoczucie?

Podczas aranżacji oświetlenia musimy pamiętać o tym, że barwa oraz natężenie światła znacząco wpływa na nasze samopoczucie. Zbyt słabe światło wpłynie negatywnie na komfort pracy w kuchni. Zbyt mocne zaś będzie szybciej męczyło nasze oczy. Dlatego istotną kwestią jest umiejętne połączenie źródeł światła, by nie kolidowały ze sobą. Pomogą nam w tym pewne wskazówki. Wybierając źródła światła unikajmy przede wszystkim tworzenia cieni. Wybierajmy te lampy, które są dostosowane do pracy w kuchni. Przydatne będą chociażby ledowe listwy oświetleniowe, które możemy zamontować pod szafkami. Dzięki temu doświetlimy blat, czyli nasz obszar roboczy. W kuchni, podobnie jak w innych pomieszczeniach, istotny jest nastrój. Dlatego kupując lampy powinniśmy zwrócić uwagę na kilka detali.

Lampy do kuchni – kto oferuje sprawdzone rozwiązania?

Obecnie oświetlenie możemy bez problemu dopasować do aranżacji naszego wnętrza. Dzięki temu lampy stają się elementem stylu kuchni, idealnie uzupełniając pozostałe rozwiązania. Ciekawą propozycją są bez wątpienia lampy z otwartymi kloszami. Zwróćmy uwagę na materiał, z którego jest wykonana oprawa. Ważne, by umożliwiała przepuszczenie światła. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Praktyczną lampą do kuchni okażą się także modele wiszące z kloszami skierowanymi ku górze. Dzięki temu odbite światło jest miękkie i delikatne, a co za tym idzie, przyjemne w odbiorze. Nieodłącznym elementem każdej lampy do kuchni jest także żarówka. Od jej mocy i barwy światła zależy końcowy efekt naszej aranżacji. Warto stawiać na żarówki LED, które są nie tylko ekologiczne, ale także dostępne w różnych wariantach. Dzięki temu dostosujemy je bez problemu danej funkcji. Producenci oferują także wiszące lampy do kuchni. Znajdziesz je np. pod tym linkiem https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/16-lampy-do-kuchni. Kupując oświetlenie przez internet nie tylko oszczędzamy czas, ale także pieniądze. Możemy bez wychodzenia z domu przeglądać setki ofert i porównywać je ze sobą. W ofercie polskich firm znajdziemy także modele przeznaczone do montażu nad wyspą, zlewozmywakiem, czy stołem. Utrzymane są one w przeróżnej stylizacji. Jeśli więc zaczniemy poszukiwania odpowiednio wcześniej, to na pewno znajdziemy to, czego potrzebujemy.

Jakie firany do kuchni wybrać?

0
Firany do kuchni

Wybór odpowiednio dopasowanych firan do kuchni bywa wyzwaniem. Pod uwagę należy wziąć wielkość pomieszczenia i ramy okiennej oraz ilość światła, jakie dociera do wnętrza. W pomieszczeniu, w którym się gotuje, wyjątkowo istotny jest również stopień w jakim materiał nasiąka zapachami oraz łatwość jego prania i suszenia. Nie należy zapominać o wkomponowaniu dekoracji w aranżację wnętrza. W jaki sposób dopasować firanki, aby były zarazem praktyczne i estetyczne?

Stopień zaciemnienia

Firany do kuchni powinny przepuszczać możliwie dużo światła. Takie rozwiązanie umożliwi dobrą widoczność i ograniczy konieczność wykorzystywania światła elektrycznego. Wiele osób pragnie również posiadać kuchnię z przyjaznym, ciepłym klimatem. Problematycznym może być odnalezienie kompromisu pomiędzy jasnym wnętrzem, a osłonięciem go przed wzrokiem innych osób. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będą firanki z woalu, które dzięki swojej przejrzystości nie zaciemniają okna. Zależnie od wystroju wnętrza można postawić również na zazdrostki, krótkie lambrekiny lub ich połączenie. Jeżeli okno kuchenne znajduje się na parterze lub na przeciwko innego budynku, warto zawiesić w nim również zaciąganą po południu grubszą zasłonę.

Walory estetyczne

Wybierając firany do kuchni należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wielkość okna i samego pomieszczenia. W małych kuchniach zaleca się powiesić zazdrostki lub krótkie firanki. Zbyt dużo dekoracji w oknie może optycznie pomniejszyć wnętrze i wywołać wrażenie nieuporządkowania. Istotne jest również dopasowanie kolorystyki i fasonu do stylu aranżacyjnego. Najczęściej wybieranymi są firany kuchenne w jasnych kolorach. Takie rozwiązanie wpływa korzystnie na stopień rozjaśnienia i postrzeganą ilość przestrzeni. Do nowoczesnych pomieszczeń w konwencji minimalistycznej lub industrialnej zaleca się proste, jednolite materiały. Ewentualnie pojawiające się na nich dekoracje nie powinny być dominujące. W stylu retro lub rustykalnym dobrze będą wyglądały firanki koronkowe i ze zdobieniami. Materiały w bardziej intensywnych kolorach sprawdzą się w przestronnych, jasnych kuchniach oraz w konwencji prowansalskiej.

Firany do kuchni są istotnym elementem pełniącym nie tylko funkcje praktyczne, ale również nadającym wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Duża ilość różnorodnych produktów sprawia, że można je dopasować do każdego stylu aranżacyjnego. Coraz bardziej modnym staje się również łączenie firanek z roletami lub zasłonami. Warto wybierać produkty dobrej jakości, których czyszczenie nie przysparza problemów.

Trzy sposoby na skuteczne zaciemnienie pomieszczenia

0
zaciemnienie pomieszczenia

Do pracy i wykonywania codziennych obowiązków potrzebujemy dużej ilości światła. Najlepsze dla ludzkich oczu jest oczywiście światło dzienne. W budynkach prywatnych oraz publicznych montuje się zatem coraz większe okna. Jednak gdy nadchodzi chwila na odpoczynek, wielu z nas odczuwa problem z zaśnięciem. Okna wpuszczają bowiem między innymi blask księżyca, okolicznych latarni oraz świateł przejeżdżających samochodów. To wszystko utrudnia zapadnięcie w sen. Można jednak przedstawić co najmniej trzy rozwiązania, które potrafią wyeliminować ten problem.

Rolety zewnętrzne

Jak sama nazwa wskazuje, tego typu rolety montuje się po zewnętrznej stronie okna. Rolety zewnętrzne mogą być opuszczane mechanicznie lub elektrycznie. Mimo że jest to dosyć kosztowna inwestycja, to jednak charakteryzuje się wysoką skutecznością w zaciemnianiu pomieszczenia. Żadne światła nie docierają do pokoju, w którym zamontowano taką roletę. Poza tym jest ona dodatkowym zabezpieczeniem przed potencjalnymi włamywaczami. 

W tym miejscu warto jednak wskazać również zasadniczą wadę rolet zewnętrznych. Po ich zaciągnięciu nie mamy dostępu do świata zewnętrznego. Stanowi to istotny problem dla osób z klaustrofobią, czyli dla tych, którzy odczuwają lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.  

Zaciemniające rolety wewnętrzne

Podobny efekt zaciemnienia dają rolety wewnętrzne. Ze względu na swoją konstrukcję nie powodują jednak żadnych negatywnych odczuć. Materiał, z którego się je wykonuje, posiada gęstą strukturę, która nie przepuszcza światła. Aby sprawdzić, co dzieje się na zewnątrz budynku, taką roletę można szybko i bezproblemowo odchylić.

Szeroka oferta wysokiej jakości rolet okiennych dostępna jest pod adresem internetowym: https://rolety24.net/. Katalog produktów obejmuje między innymi: rolety dzień noc, rolety mini, rolety w kasecie, plisy, moskitiery okienne ramkowe. Wszystkie produkty można indywidualnie dopasować do wymiarów okna. Wystarczy je dokładnie zmierzyć, a uzyskane pomiary wpisać w formularz zamówienia.

Mocną stroną oferowanych rolet jest możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Rolety zaciemniające dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Spokojnie można dobrać odpowiedni model do stylu, w jakim wyposażono mieszkanie. Rolety zaciemniające gwarantują komfortowy wypoczynek zarówno w dzień, jak i w nocy. Do tego ograniczają nagrzanie się pomieszczenia w upalne i słoneczne dni. Przy okazji zabezpieczają domowników przed spojrzeniami ciekawskich sąsiadów i przechodniów.

Rolety zaciemniające stwarzają świetne warunki do organizacji domowego kina. Wybierane są także jako wyposażenie sal, w których prezentuje się slajdy lub wyświetla obrazy przy użyciu rzutnika. Rolety zaciemniające spełniają zatem wiele przydatnych w domu i w pracy funkcji.

Zasłony zaciemniające

Zasłony zaciemniające stanowią zazwyczaj uzupełnienie rolet zaciemniających. Skuteczność zaciemniania pomieszczenia przez zasłony zależna jest od struktury i grubości materiału, z którego ją uszyto.

W związku z tym, że dobrze dobrane rolety umożliwiają stworzenie zupełnej ciemności, zasłony spełniają głównie zadanie dekoracyjne. Wyposażając mieszkanie, warto dobierać produkty w podobnej kolorystyce. Będą wtedy stanowiły efektowny komplet, który nie tylko umożliwia odpoczynek w zupełnej ciemności, ale również stanowi efektowny element dekoracji wnętrz.

Kawa specialty, czyli czym zachwycają się koneserzy kawy?

0
kawa

 

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kaw, które różnią się między sobą nie tylko smakiem i aromatem, ale także jakością. Bardzo często spotyka się też z dość często używanym określeniem „specialty” albo „speciality”, które stanowi oznaczeniem dla produktów najwyższej jakości. Co jednak naprawdę oznacza to pojęcie? Jak to wygląda w rzeczywistości? Czym tak zachwycają się koneserzy?

Czym jest kawa specialty?

Chcąc posłużyć się najprostszą definicją, kawa specialty to termin, który używany jest do określenia produktów będących najwyższej jakości. Chodzi tutaj nie tylko o ziarna kawy same w sobie, ale i o cały łańcuch produkcji – od miejsca uprawy, przez osobę, która się nią zajmuje, aż po sposób dostawy i samą palarnię. Wszystko powinno znajdować się na jak najwyższym poziomie, oferując produkt od początku do końca sprawdzony i pewny. Obok pojęcia „specialty” czy „speciality” używa się też innego – „single origin” albo „single estate”, czyli po prostu „jedno źródło”.

Skąd wziąć kawę specialty?

Bardzo często możemy spotkać się z tym pojęciem, nawet na opakowaniach kaw kupowanych w marketach, ale jak wygląda to w rzeczywistości? Tak naprawdę różnie i należy podejść do sprawy z dużą dozą ostrożności. Kawa specialty (www.javacoffee.pl/pl/13-kawa), to produkt, który od początku do końca powinien być oferowany przez sprawdzonego dostawcę. To znaczy, że musi wystąpić gwarancja świeżego zbioru, wypalenia, a także wyjątkowego smaku i aromatu. Zwykłe kawy w sklepach, zwłaszcza już te zmielone, tego nie mają. Chcąc sięgnąć po prawdziwą kawę wysokiej jakości, najlepiej szukać w palarniach, gdzie są one palone na bieżąco, a tym samym zachowują wszystkie swoje właściwości.

Co wyróżnia kawę specialty?

Przede wszystkim, żeby kawa mogła zostać uznana za specialty, w pierwszej kolejności musi być poddania ocenie jakości. Tym zajmują się specjalnie wykwalifikowani do tego ludzie, nazywani Q-graderami. Są to osoby, które mają niezbędną wiedzę oraz doświadczenie w tematyce kawy, jej pochodzenia, sposobów produkcji oraz potrafi ocenić ziarna pod kątek posiadanych przez nie defektów. Żeby zostać Q-graderem potrzebny jest do tego specjalny certyfikat i zdanie specjalnych testów.

To, co wyróżnia produkty specialty od innych, jest przede wszystkim fakt, że ziarna pochodzą z jednego konkretnego miejsca, posiadają unikalny smak nie do pomylenia z żadnym innym, świetnie smakuje bez mleka i zazwyczaj jest średnio lub lekko palona, dla zachowania aromatu. Dzięki temu pod wieloma względami są tak wyjątkowe od chociażby mieszkanek wątpliwych jakościowo i mogących pochodzić z bardzo różnych miejsc.

W jaki sposób określa się kawę specialty?

Zajmują się tym wspomniani wcześniej Q-graderzy, którzy zajmują się profesjonalną oceną każdej partii kawy. Decyduje o tym specjalna punktacja SCA, stworzona przez Stowarzyszenie Kaw Specialty, które jest branżowym zrzeszeniem plantatorów, producentów i kaw wysokiej jakości. Ocena jest określana w skali punktowej, przy czym maksymalnie można uzyskać ich 100. Im wyżej zostanie oceniona dana partia, tym wyższej jest ona jakości. Najczęściej za kawy specialty uznaje się te, które uzyskają wynik powyżej 80 punktów, czyli mają ocenę bardzo dobrą. Warto pamiętać o tym, że zwykła kawa ze sklepu nigdy nie będzie w stanie osiągnąć takiego poziomu.

Czym różni się kawa specialty od kawy ze sklepu?

Jakością przede wszystkim, ale jest to bardziej złożone zagadnienie. Kawy specialty muszą wyróżniać się szczególnymi właściwościami, których zwykłe kawy sklepowe nigdy nie osiągną. Po pierwsze wysoko jakościowe produkty wiążą się ze szczególną kontrolą i chodzi tu zarówno o miejsce plantacji, warunki klimatyczne, rodzaj uprawy, sprawdzanie ziaren, aż przez dostawę i wypalenie. W przypadku kaw sklepowych tak szczegółowa kontrola nie jest przeprowadzana, co sprawia, że w takich partiach produktu jest o wiele większy odsetek ziaren wadliwych, nawet do 30% (specialty może ich mieć maksymalnie 1 – 1,5%).

Jak jeść nasiona chia? Co można przygotować z nasion chia?

0
nasiona chia

Nasiona chia określane są jako „superfoods”, czyli produkty o szczególnych właściwościach prozdrowotnych. Czemu warto je jeść i jak je przygotować?

Nasiona chia – właściwości

Wiesz, że w 100 g nasiona chia jest 631 mg wapnia, a w mleku zaledwie… 125 mg? I choć wiemy, że łatwiej jest wypić mleko, niż zjeść taką ilość nasion, to z naszą pomocą wprowadzenie ich do swojej diety będzie dziecinnie proste.

Oczywiście, to nie koniec, jeśli chodzi o wartości odżywcze i prozdrowotne działanie tego produktu. Oprócz tego jest bogaty w kwasy omega-3 (dlatego tak chętnie wykorzystuje się go w diecie wegańskiej/wegetariańskiej), a także w żelazo, potas, magnez oraz fosfor. Charakteryzuje się wysoką zawartością błonnika oraz… białka, na dodatek pełnowartościowego.

Regularnie spożywane nasiona szałwii hiszpańskiej będą mieć dobry wpływ na układ nerwowy, sercowo-naczyniowy, czy pokarmowy. Problem jest tylko jeden – nie każdy wie, jak je przygotować. Ale nie martw się, zaraz temu zaradzimy.

Gdzie kupić nasiona chia?

Produkt ten nie jest dostępny w każdym sklepie, dlatego mamy dla ciebie wskazówkę – nasiona chia kupisz online. Przy okazji możesz zaopatrzyć się też w inne, zdrowe superfoods, jak pistacje, soczewica lub jagody goji.

Za 1 kg nasion szałwii hiszpańskiej zapłacisz ok. 12-15 zł! Jest to naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę właściwości tego produktu, a także to, że jest on bardzo wydajny (uwierz nam, nie jest tak łatwo zjeść 1 kg chia!). Zamówienie złożone? Sprawdź, jak je przygotować.

Jak jeść, co przygotować z nasion chia?

Masz nasiona chia, lecz w sumie nie bardzo wiesz, w jakiej formie możesz je spożywać? Tak naprawdę są bardzo uniwersalne! Nasionkami możesz posypywać sałatkę, a także kanapki. Szybko nasiąkają, pęcznieją i wtedy zmieniają swoją konsystencję na galaretowatą, a także zwiększają swoją objętość.

Najpopularniejszym przepisem z ich wykorzystaniem jest pudding z chia. Wystarczy namoczyć je w mleku krowim bądź roślinnym, jogurcie, czy soku! Tylko, uwaga, musisz wykazać się odrobiną cierpliwości i wstawić ten pyszny deser na kilka godzin do lodówki (najlepiej zrobić to na noc, wtedy oczekiwanie nie będzie takie straszne).

Z nasionami chia możesz zrobić także budyń, owsiankę, a nawet sernik! Są dobrym sposobem na urozmaicenie domowych koktajli, zwłaszcza jeśli stanowią one jeden z posiłków. Jak widzisz, składnik ten najczęściej wykorzystywany jest do potraw na słodko, aczkolwiek można użyć go także do dań wytrawnych, np. placuszków warzywnych, naleśników.

Chia a domowe kosmetyki

Na koniec mamy dobrą wiadomość – nasiona chia wykorzystasz nie tylko w kuchni! Świetnie sprawdzają się w przypadku domowej, naturalnej pielęgnacji. Możesz zrobić z nich maseczkę. Wtedy należy zalać je wodą, poczekać, aż spęcznieją i wymieszać z miodem oraz olejami adekwatnymi do twojego rodzaju skóry.

W podobny sposób wykonasz peeling do twarzy. Ma to tę zaletę, że w przeciwieństwie do cukru lub kawy, nasiona delikatnie złuszczają skórę. W sieci znajdziesz też przepisy na maski do włosów z chia, które mają działanie nawilżające. Z doświadczenia wiemy jednak, że taką maskę może być potem trudniej zmyć, zwłaszcza jeśli masz długie włosy.

Trzy główne powody zakupu rolet na okna dachowe

0
zakup rolet na okna dachowe

Współczesne trendy w zakresie wystroju mieszkań oraz domów ukierunkowane są na zwiększanie dostępu do naturalnego światła. Zarówno podczas budowy nowych lokali, jak i remontu dotychczas używanych, wstawia się duże okna. Popularne stało się także stosowanie okien dachowych. Dzięki nim pomieszczenia położone na ostatnim piętrze są świetnie doświetlone. Nowoczesne okna zapewniają niewielkie ubytki ciepła. Nie chronią jednak użytkowników przez zbyt dużym nasłonecznieniem. Istnieje jednak proste rozwiązanie takiego problemu. Wystarczy zakupić rolety na okna dachowe.

Rolety dachowe chronią przed słońcem

Chyba każdy lubi, gdy promienie słoneczne muskają skórę twarzy. Zbyt intensywna moc słońca potrafi dać się jednak we znaki. Osoby mieszkające na poddaszach bardzo dobrze wiedzą o czym mowa. W słoneczne i gorące lato w nagrzanych pokojach nie da się ani pracować, ani odpoczywać.

W wyniku położenia i ustawienia okien dachowych, pomieszczenia nagrzewają się w szybkim tempie. Aby uniknąć takiego dyskomfortu, należy zaopatrzyć każde okno w roletę dachową. Tego typu rolety zapobiegają zbytniemu nagrzewaniu się lokalu. Przy czym należy zaznaczyć, że w niczym nie ograniczają użytkowania samego okna, które w każdej chwili można otworzyć lub uchylić.

Posiadanie rolet dachowych istotnie wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniach zarówno latem, jak i zimą. Gdy wybierzemy rolety termoizolacyjne, to zabezpieczymy się zarówno przed nadmiarem ciepła, jak i wychłodzeniem wnętrza domu w jesienno-zimowe dni.

Rolety dachowe pozwalają na drzemkę w środku dnia

Dobrze zaciemnione pomieszczenie to podstawa dobrego snu. Co jeśli pracujemy na zmiany i potrzebujemy wyspać się w dzień? Wystarczy nabyć zaciemniające rolety dachowe. Tego rodzaju produkty to gwarancja właściwych warunków do drzemki.

Zalety rolet dachowych doceniają również rodzice małych dzieci. Dzięki nim maluchy mogą spokojnie drzemać w środku dnia. Atutem zaciemniających rolet dachowych jest także możliwość urządzenia sobie własnej sali kinowej. Ciemne otoczenie sprzyja wygodnemu oglądaniu filmów lub seriali.

Rolety dachowe zapewniają poczucie prywatności

Rolety dachowe sprawdzają się także gdy budynek, w którym mieszkamy położony jest w bliskiej odległości od innych, szczególnie wyższych zabudowań. Zaciągając roletę dachową, zapewniamy sobie poczucie prywatności. Odcinamy się od spojrzeń ciekawskich sąsiadów. Mamy okazję zaszycia się w naszym domowym życiu bez obaw o to, że ktoś nas podgląda.

Rolety na okna dachowe chronią nas też przed coraz bardziej popularnymi dronami. Te niewielkie i ciche urządzenia w rękach łobuzów mogą spowodować wiele nieprzyjemności. Gdy w oknach dachowych mamy zamontowane rolety, ten kłopot nas w ogóle nie dotyczy.

Gdzie kupić trwałe i efektowne rolety na okna dachowe?

Posiadaczy okien dachowych nie trzeba już chyba więcej przekonywać do zakupu rolet. Uznanym producentem i sprzedawcą tego rodzaju asortymentu jest Rollcenter. Firma z powodzeniem działa na rynku już ponad 10 lat. Katalog produktów dostępny jest pod adresem internetowym: https://rollcenter.pl/.

W asortymencie znajdują się zarówno wysokiej jakości rolety na okna dachowe, jak i rolety dzień i noc, rolety mini, rolety w kasecie, rolety termiczne, rolety zaciemniające, plisy oraz moskitiery.

Płytki heksagonalne, czyli wyjątkowy design na wyciągnięcie ręki

0
hexagon

Płytki heksagonalne nie są nowością rynkową, ich popularność liczyć można w dziesięcioleciach, a jednak to właśnie one stanowią jeden z najciekawszych przykładów kreatywnego wykorzystania ceramiki do kształtowania charakteru wnętrz. Jak to możliwe? 

Niebanalne wzornictwo i doskonałe cechy użytkowe

Część zasług z pewnością należy przypisać projektantom wzornictwa, którzy coraz odważniej traktują ten rodzaj materiału. Dziś płytki heksagonalne to nie tylko doskonały punkt wyjścia do tworzenia interesujących kompozycji geometrycznych, czy też budowania intrygujących zestawień kolorystycznych. Oferta rynkowa obejmuje produkty, których część już na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl prace mistrzów pędzla. Przyjrzyjmy się bliżej propozycjom płytek heksagonalnych i temu, co można z nich wyczarować.

Zanim przejdziemy do atrakcji wzorniczych, warto zwrócić uwagę na zalety użytkowe. Płytki dostępne są w szerokim wyborze rozmiarów, bez trudu znajdziemy takie o boku kilkudziesięciu centymetrów, jak i takie, w których wymiar ten nie przekracza kilku centymetrów. Te ostatnie świetnie się sprawdzą w charakterze mozaiki. Duże sześciokątne płytki sprzyjają zabiegom, których celem jest optyczne powiększenie niewielkich przestrzeni. Sprawdzą się zarówno na ścianach, jak i na podłodze nadając pomieszczeniom niepowtarzalny i oryginalny charakter. Z powodzeniem można je stosować w łazienkach i kuchniach, gdzie mogą one odgrywać rolę głównego materiału wykończeniowego, zajmując tym samym całą powierzchnię posadzek i ścian lub też stanowić dodatek do już istniejącej aranżacji. Inspiracje można mnożyć, na szczególną uwagę zasługuje pomysł wykorzystania płytek sześciobocznych do wydzielania stref funkcjonalnych poprzez zaakcentowanie przy ich użyciu przestrzeni roboczej w otwartych kuchniach lub też kabiny prysznicowej w obszarze łazienki.

Warto puścić wodze fantazji

Mnogość zastosowania jest skutecznie wspierana przez duży wybór wzornictwa. O tym, że często powtarzane stwierdzenie o szerokiej gamie produktowej to coś więcej niż puste słowa można się przekonać odwiedzając stronę firmy Domus. Jest ona jednym z największych importerów ceramiki, a także cenionym dystrybutorem płytek. Płytki heksagonalne stanowią mocny punkt oferty tego renomowanego sprzedawcy, dlatego też ich wybór został dokonany z należytą starannością i wyjątkową dbałością o jakość. 

Kafelki możemy kupić w wersjach jednobarwnych, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by puścić wodze fantazji i dać się skusić projektom nacechowanym pełnymi fantazjami wzorami. Modele bogato zdobione będą stanowić udane uzupełnienie eleganckiego wystroju salonów, podkreślając ich wyjątkowy charakter i prestiż. Niesłabnącą popularnością cieszą się wzory marokańskie oraz te, które pozwalają na stworzenie wyjątkowych kompozycji patchworkowych. 

Wybierając płytki heksagonalne, zwróćmy uwagę na sposób ich wykończenia. Wysoki połysk i błyszczące faktury słusznie kojarzą się ze stylem glamour, wersje matowe to z kolei propozycja dla osób ceniących minimalizm i oszczędne formy, lappato i satyna w uniwersalny sposób wpiszą się w każdą stylistykę, dodając jej sznytu oryginalności.

Nie bójmy się eksperymentów, pamiętajmy jednak, by podczas zakupu płytek kierować się jakością — dobry produkt przez lata pozostanie źródłem niezakłóconej satysfakcji.

Zastanawiasz się czym udekorować ściany? Te plakaty dodadzą stylu każdemu pomieszczeniu

0
ściany

Każdy z nas szuka sposobu na eleganckie wyposażenie pomieszczeń, w których przebywamy. Skutecznie dobieramy odpowiednie meble, zasłony, dywany, sprzęt RTV. Jednak często brak nam pomysłu na zapełnienie pustych ścian. A nawet jak już wiemy, że chcemy powiesić plakat, to nie mamy pojęcia co mógłby on przedstawiać. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi firma, która specjalizuje się w produkcji i sprzedaży plakatów. Co istotne, w ofercie są gotowe postery, jak i możliwość realizacji indywidualnych zamówień.

Gdzie zamówić plakat na ścianę?

Specjalistami w tworzeniu plakatów są przedstawiciele marki Scandi Poster. Firma powstała z pasji do tych ściennych dekoracji. Wszystkie produkty tworzone są na podstawie oryginalnych projektów. Swoje wymarzone plakaty znajdą tu przede wszystkim zwolennicy minimalistycznego skandynawskiego stylu.

Plakaty od Scandi Poster drukowane są na wysokiej jakości papierze satynowym. Zakupiony egzemplarz będzie cieszył nasze oko przez długi czas. Szczególnie gdy umieścimy go w ramie lub antyramie. Plakat to także świetny pomysł na prezent. Jest trafionym podarunkiem chociażby z okazji imprezy zwanej parapetówką.

Plakaty dostępne są w różnych rozmiarach. Do wyboru są postery o wielkości A3 lub A4, jak również w innych popularnych wymiarach, takich jak: 30×40, 40×50, 50×70, 70×100.

W których pomieszczeniach warto umieścić plakat?

W katalogu produktów Scandi Poster znajdują się plakaty dedykowane do różnych pomieszczeń. Z powodzeniem można nabyć tu poster nadający się do zawieszenia w domu, jak i w punkcie usługowym. Sklep oferuje następujące kategorie asortymentu:

  • plakaty do salonu,
  • plakaty do sypialni,
  • plakaty do łazienki lub WC,
  • plakaty do kuchni i jadalni,
  • plakaty do pokoju dziewczynki,
  • plakaty do pokoju chłopca,
  • plakaty do przedpokoju,
  • plakaty na siłownię,
  • plakaty do biura,
  • plakaty do cukierni – kawiarni.

Jak widać, w zasadzie każda przestrzeń może być udekorowana stylowym plakatem.

Co może przedstawiać plakat?

Tematyka plakatów jest imponująca. Nie ma przeszkód, aby nabyć poster zawierający grafikę lub tekst. Scandi Poster dostarcza plakaty uniwersalne, jak i o określonej tematyce. Wśród produktów znajdują się na przykład postery na Boże Narodzenie oraz Wielkanoc.

Sprzedawca ułatwia poszukiwania upragnionego plakatu poprzez możliwość filtrowania produktów według ich tematyki. W opcji są plakaty skandynawskie, okolicznościowe, stylizowane (m.in. retro, glamour, pop-art., reprodukcje), filmowe, ze zwierzętami, fotograficzne, botaniczne, designerskie, geometryczne, młodzieżowe, artystyczne, krajobrazowe, edukacyjne, typograficzne, nowoczesne, architektoniczne, sportowe. Dodatkowo można wyszukać plakat według dominującego koloru (na przykład: brązowy, czarno-biały, zielony, różowy) oraz układu prezentacji (pionowe lub poziome).

Dla przykładu, plakaty do kuchni mogą przedstawiać treści, które bezpośrednio kojarzą się z tym pomieszczeniem. Na plakacie znaleźć się mogą zatem kubki z parującą kawą, rodzaje makaronów, popularne zioła, pieczywo, owoce, wino. Świetnie sprawdzą się także plakaty, na których umieszczono zabawne napisy, które poprawiają humor nawet wczesnym rankiem. Kuchenny obrazek może również prezentować elementy przyrody (na przykład zwierzęta, kwiaty) lub różne abstrakcyjne wzory.

3 pomysły na oświetlenie sypialni – bogactwo wyboru może zaskoczyć

0
oświetlenie sypialni

Sypialnia jest jednym z tych pomieszczeń, w których można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w kwestii doboru oświetlenia. Różne rodzaje lamp mogą zupełnie odmienić panujący w pomieszczeniu nastrój i to na dodatek przy pomocy zaledwie jednego przycisku. Sprawdź, jakie inspiracje oświetleniowe sprawdzą się najlepiej w twoim mieszkaniu.

Efektowne lampy wiszące

W sypialni zdecydowanie nie powinno zabraknąć ciekawej lampy wiszącej, która będzie pasowała do stylu pomieszczenia i zapewni dostateczną ilość światła do zrobienia porządków lub przygotowania stylizacji. W mniejszych i niższych pokojach można postawić na zawieszone pod sufitem plafony, których szeroki wybór czeka pod adresem https://mariner-lampy.pl/lampy-do-sypialni. Taki model na pewno nie będzie groził przypadkowym uderzeniem w głowę.

Podobny efekt mogą zapewnić minimalistyczne oczka i industrialne reflektorki. Od lat nie wychodzą z mody również żyrandole, wśród których można znaleźć już nie tylko klasyczne modele z kryształami, ale także bardzo nowoczesne projekty. Niektóre lampy sufitowe są tak efektowne i oryginalne, że śmiało mogą posłużyć jako główna ozdoba sypialni. Na pierwszym miejscu podczas zakupów warto jednak zawsze stawiać względy praktyczne.

Kinkiety dla romantycznej atmosfery

Dla wielu osób kinkiet jest niezbędnym elementem wyposażenia sypialni, która dzięki niemu nabiera zupełnie innego charakteru. Stylowa lampa z przytłumionym światłem to najlepszy sposób na stworzenie nastrojowej atmosfery. W sklepie oświetleniowym Mariner można ponadto znaleźć wiele modeli, które mogą posłużyć jako dodatkowe źródło mocnego, punktowego światła. W tej roli najlepiej sprawdzą się reflektorki z opcją obracania lampy.

Choć kinkiet może być ciekawą ozdobą sypialni, to jednak może również spowodować efekt przytłoczenia. Dotyczy to jednak tylko sytuacji, gdy pomieszczenie jest dość niewielkie i znajdują się już w nim lampki na stolik nocny. Warto wziąć pod uwagę fakt, że kinkiet nie wymaga dodatkowej przestrzeni na podłodze oraz mebli, dlatego może czasami sprawdzić się nawet lepiej niż tradycyjne lampki do postawienia na szafce.

Praktyczne lampki nocne

Kultowy dodatek do sypialni bardzo często jest najważniejszym elementem dekoracyjnym w pomieszczeniu. Warto wybrać zatem model, który będzie tworzył harmonijną całość z meblami i innymi dodatkami. W ofercie sklepu Mariner zdecydowanie nie brakuje stylowych i często bardzo oryginalnych projektów. Prawdziwym hitem są minimalistyczne, lekko futurystyczne modele, które idealnie pasują do modnego stylu industrialnego lub skandynawskiego.

Lampka nocna powinna nie tylko spełniać funkcje dekoracyjne, ale także być praktycznym dodatkiem. Warto postawić na modele, które zapewnią wystarczającą ilość światła do czytania książki, ale jednocześnie nie obudzą partnera podczas nocnej wyprawy do toalety. Ważną kwestią jest również włącznik, który powinien być prosty w obsłudze i znajdować się dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Meble na wymiar od producenta – dlaczego warto?

0
Meble na wymiar od producenta

W ostatnich latach popularność mebli na wymiar znacząco wzrosła. Wszystko dlatego, że takie rozwiązanie ma wiele zalet i sprawdza się wręcz bezkonkurencyjnie – szczególnie w przypadku wymagających pomieszczeń. Zastanawiasz się, czy wybrać meble od producenta, czy też z salonu lub sieciówki? Sprawdź, dlaczego warto rozważyć to pierwsze rozwiązanie.

Meble na wymiar to perfekcyjne wykorzystanie przestrzeni

Polskie realia są nieubłagane – większość z nas mieszka na niezbyt dużym metrażu. Nieruchomości są drogie, co często kończy się ograniczeniami dotyczącymi właśnie przestrzeni użytkowej. W mieszkaniach częstym problemem są też nieustawne pomieszczenia, nierzadko o dziwnych kształtach i nieproporcjonalnych wymiarach. Wszystko to sprawia, że trudno urządzić je tak, by były funkcjonalne i po prostu wygodne. Odpowiedzią są meble na wymiar. Dzięki nim można zagospodarować każde pomieszczenie – nawet nietypową wnękę, wąski korytarz czy przestrzeń pod skosem dachu. To elementy tworzone zgodnie z potrzebami danego wnętrza i jego mieszkańców, a nie takie, które trzeba dopasowywać do realiów. Szafa, łazienka czy kuchnia pod zabudowę pozwala wybrać szerokość i głębokość szafek, rozstaw półek, szuflad czy koszy i wiele innych parametrów, dzięki którym gotowa przestrzeń jest dostosowana do wymagań inwestora.

Meble na wymiar

Meble od producenta pozwalają efektywnie (i efektownie) zagospodarować nawet tak nietypowe przestrzenie, jak ta pod schodami.

Meble od producenta to unikalny styl

Meble od producenta to jednak nie tylko indywidualnie dobrane parametry, ale również unikalny styl. Możesz sam określić, jak będzie się prezentować każdy, nawet najdrobniejszy szczegół mebla. Zdecyduj o jego wielkości i konstrukcji, wykorzystanych materiałach i dodatkach. Wybierz kolor, uchwyty, zawiasy i każdy inny drobiazg. Wszystko to sprawia, że meble na wymiar to rozwiązanie dla wymagających inwestorów lub też po prostu zwolenników oryginalności. Szukasz elementów wyposażenia w konkretnym stylu, ale nic Cię nie zadowala? Zamów meble od producenta! Chcesz mieć coś, czego nie zobaczysz u przyjaciół czy sąsiadów? Postaw na indywidualnie wykonane projekty.

Meble na wymiar to wysoka jakość

Wybierając meble na wymiar, możesz decydować o wykorzystanych materiałach i technikach. To z kolei ma ogromny wpływ na jakość gotowych wyrobów, a więc ich trwałość, funkcjonalność i estetykę. Elementy, takie jak szafa w zabudowie czy meble kuchenne zazwyczaj wybiera się z myślą o wieloletnim użytkowaniu, dlatego warto postawić na najsolidniejsze rozwiązania. Gwarancja jakości i trwałości sprawia również, że meble od producenta często w ostatecznym rozrachunku okazują się bardziej opłacalne w zakupie od tych gotowych. Co prawda cennik kuchni na wymiar czy szaf może z początku nieco odstraszać, ale wykonane z ich użyciem aranżacje na pewno posłużą ci dłużej, wpływając jednocześnie na większy komfort użytkowania danej przestrzeni. Co więcej, firma tworząca meble na zamówienie (https://portameble.pl/) niekiedy może dla Ciebie wykonać replikę jakiegoś elementu, który jest bardzo drogi ze względu np. na znaną markę producenta!

Meble na wymiar – dla kogo?

Podsumowując – dla kogo są meble na wymiar? Na pewno docenią je miłośnicy jakości i rozwiązań szytych na miarę. U producenta można zamówić trwałe meble drewniane w dobrej cenie, a jednocześnie zadbać o to, by były idealnie dopasowane do konkretnej przestrzeni. To również doskonały wybór dla tych, którzy marzą o niepowtarzalnym wystroju – renomowany producent pomoże Ci zrealizować niemal dowolne marzenie. Z mebli na wymiar zadowolony będzie jednak każdy. To rozwiązanie, które sprawdza się niezależnie od okoliczności.

ZOBACZ TEŻ